#FreeSentsov Українська громада провела у Лісабоні акцію на підтримку Олега Сенцова Рекомендовані

П'ятниця, 25 травня 2018 10:10 Автор  Українці в Португалії Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Українська громада у Лісабоні провела акцію на підтримку вимог Олега Сенцова, що оголосив безстрокове голодування у російській в’язниці.На акції було зачитане звернення, яке буде направлене в посольства різних країн у Португалії, як також, до політичних та урядових інституцій.
Життя політичних вязнів у Росії під загрозою!
Однією з надуманих причин анексії Криму і військових дій на Сході України, яку предсавляють російські високі політики, було, так зване «переслідування» російськомовного населення цих територій.
З такої ж причини була сфабрикована кримінальна справа проти українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких затримали в анексованому Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.
На даний час Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, Тюменської області.
14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування.
Зараз Сенцов сидить в одиночній камері.Його адвокат не виключає, що Сенцова направлять на примусове психіатричне обстеження і застосують примусове годування.
Олег вимагає звільнення всіх українських політичних в'язнів Кремля, при цьому про власне звільнення він не просить. Завзятість і принциповість Олега дозволяють думати, що він дійсно піде до кінця і готовий голодувати аж до смертельного результату, якщо його вимоги не виконають. У цих умовах ми не можемо мовчати і залишатися байдужими.
На даний час, в РФ знаходяться 64 громадян України з політичних мотивів позбавлені свободи та права на справедливе судочинство. Вони піддаються тортурам й тиску, знаходяться в неприйнятних умовах ув'язнення, втрачають фізичне та психічне здоров'я, розлучені з сім'ями й дітьми. До них не допускають українських консулів і не надають належної медичної допомоги. У деяких з них терміни несправедливого ув'язнення досягають 22 років.
Українські митці, науковці, громадські діячі звертаються до світової громадськості проявити солідарність з Україною і вимагати у політичного керівництва РФ термінового звільнення Олега Сенцова ті інших політичних вязнів, що утримуються у тюрмах РФ.
На нашу думку, однією з форм цивілізованого тиску на Москву, міг би бути бойкот і не участь у Чемпіонаті світу з футболу 2018, що має пройти в РФ.
Закликаємо всіх людей доброї волі підтримати вимоги «вязня сумління» - Олега Сенцова і спасти його життя!