Версія для друку

Українці по всьому світу об’єднуються на захист політичних в’язнів, незаконно утримуваних Росією Рекомендовані

П'ятниця, 01 червня 2018 07:27 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Транспарант на акції з вимогою до Росії звільнити ув'язнених українців та кримських татар. Київ Транспарант на акції з вимогою до Росії звільнити ув'язнених українців та кримських татар. Київ

Світовий Конґрес Українців закликає об’єднатися на захист політичних в’язнів, незаконно утримуваних Російською Федерацією

фото акції з вимогою до Росії звільнити ув'язнених українців

Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає українців у діаспорі приєднатися до народу України та закликати до звільнення всіх українських та кримськотатарських політичних в’язнів, незаконно утримуваних Російською Федерацією.

1-2 червня 2018 р. українці по всьому світу об’єднаються на захист режисера Олега Сенцова, який приєднався до інших політичних в’язнів, оголосивши голодування.

По всій Україні під консульськими представництвами Російської Федерації відбуваються акції протесту з вимогою звільнити всіх політв’язнів та заручників, а також на підтримку звернення Верховної Ради України від 1 березня 2018 р. до всіх іноземних урядів з проханням засудити дії та посилити санкції проти Російської Федерації.

На даний час більше 60 українців, у тому числі кримських татар, незаконно утримуються за безпідставними та політично вмотивованими звинуваченнями у Російській Федерації та Криму. На території Донбасу Російська Федерація утримує 100 заручників, які потерпають від тортур та приниження окупаційного режиму.

Міжнародне співтовариство має висловити свою позицію у цій кампанії та посилити тиск на Російську Федерацію, щоб вона звільнила політв’язнів. Оскільки Російська Федерація готується приймати Чемпіонат світу з футболу 2018 р., ми повинні бути впевнені в тому, щоб справжнє обличчя Російської Федерації, включаючи її військові дії проти суверенних країн та грубі порушення прав людини, не було приховане.

Приєднуйтесь до дій у своїй громаді! Покажіть українським та кримськотатарським політв’язням, що вони не самотні!

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.