Українці та поляки вшанували пам'ять воїнів Української Народної Республіки, які полягли від більшовистської навали

Понеділок, 04 червня 2018 08:44 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

2 червня 2018 року в м.Александрув Куявський (Куявсько-поморське воєводство Польщі) відбулися організовані місцевою владою на чолі з бургомістром Анджеєм Цеслею та під патронатом Заступника Міністра культури і національної спадщини Польщі Ярослава Селліна щорічні урочистості з вшанування воїнів Української Народної Республіки, похованих в цьому місці на Українському військовому кладовищі.


Рівно 25 років тому кладовище було відновлено, і з того часу щороку в першу суботу червня тут проходять пам’ятні заходи за участю керівництва міста, політиків, дипломатів, духовенства різних конфесій і численної української громади, - повідомляють "Стожари" з посиланням на Посольство України у Польщі.
"Посольство вдячне місцевій владі, православній парафії міста, усім полякам і українцям, які опікуються Українським військовим кладовищем і плекають пам’ять про українсько-польське братерство зброї 1920р., яке врятувало Європу від більшовицької навали.
Спільна боротьба з більшовизмом майже сто літ тому продемонструвала справжню міць партнерства між Україною і Польщею, а також стала переконливим свідченням для сучасних і наступних поколінь українців і поляків, що лише в мирі, злагоді і взаємній співпраці наші держави і народи здатні досягати успіху і перемагати ворога, яким б підступним він не був! 
Вічна пам’ять героям, які віддали життя за вільну Україну і за вільну Польщу, а також за наше спільне майбутнє у вільній об’єднаній Європі!", - зазначили в українському Посольстві.