Українці в Португалії закликають президента країни сприяти звільненню українських політв'язнів у Росії Рекомендовані

Понеділок, 18 червня 2018 08:04 Автор  Українці в Португалії Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Українці в Португалії Українці в Португалії
Українці в Португалії звернулися до президента Португалії Марсела Ребелу де Соуза із закликом обговорити у Москві питання звільнення Олега Сенцова та інших 70-ти українських політичних в’язнів. Президент Португалії планує поїхати на матч збірної червоно-зелених 20 червня, де планує зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним.
Зокрема, активісти звернулися до Ребели де Соуза з відкритим листом:
 
"Вельмишановний пане Президенте
Португальської Республіки,
Др. Марселу Ребелу де Соуза.
У час, коли проходить Чемпіонат Світу з футболу, подія яка передбачає "об'єднати народи не зважаючи на політику", є важливим зазначити, що на даний момент, близько 70 українських політв'язнів знаходяться у в'язницях Російської Федерації, заарештовані та звинувачені за принципами знаменитих сталінських процесів, які впроваджували у Радянському Союзі, під час Великого Терору 1930-их років.
Подібні процеси та звинуваченя були висунені проти українського режисера Олега Сенцова та активіста антифашиста Олександра Кольченка, затриманих у Криму, що був окупованим та незаконно анексованим Російською Федерацією 10 травня 2014 року.
Обоє були звинувачені у підготовці терористичних актів та позбавлені волі, Кольченко на 10 та Сенцов на 20 років.
На даний момент Олег Сенцов перебуває у в'язниці "Білий Ведмідь" у Лабутнянзі, Тюменська область.
Починаючи з 14 травня 2018 року, Олег Сенцов проголосив безстрокове голодування.
Зараз Олег Сенцов перебуває в індивідуальній камері, його адвокат не відкидає ймовірності щодо проведення примусової психіатричної експертизи для свого підзахистного, а також тортури, у формі примусового годування (дія, яка заборонена Карним Кодексом Російської Федерації).
Олег Сенцов вимагає звільнення усіх 70-ти українських політв'язнів, які знаходяться у російських в'язницях. Український режисер не просить свободи для себе.
Самопосвята та цілеспрямованість Олега Сенцова, свідчать про те що він йтиме до кінця, навіть якщо це приведе до його смерті, якщо його вимоги не будуть виконаними. У цих умовах, українська громада Португалії а також усі люди доброї волі не можуть залишатися осторонь та мовчки спостерігати.
На даний момент Росія тримає у своїх тюрмах за політичними міркуваннями, близько 70 українських громадян, які обмежені у свободі та у праві на справедливе судочинство. Усі вони були піддані тортурам, та знаходяться у жахливих умовах. Їх здоров'я, фізичне та психологічне, погіршується з дня на день, вони не мають можливості бачитися з родинами та дітьми. До них не допускають українських дипломатів, вони не отримують адекватної медичної допомоги. Багато з них були засуджені абсолютно не справедливо, під час майже сталінських процесів, до тюремних термінів, які сягають 22 років.
Актори, режисери, відомі українські особистості звертаються до міжнародної спільноти з проханням висловити солідарність з Україною, вимагаючи у російської влади негайного звільнення Олега Сенцова та усіх інших українських політв'язнів, які знаходяться у російських тюрмах.
Знаючи про те, що Ви офіційно висловили бажання зустрітися з діючим російським президентом, ми звертаємося до Вас із проханям, обговорити ситуацію визволення українських політв'язнів, які були несправедливо ув'язнені та знаходяться в тюрмах Російськоі Федерації. Ми Вас дуже просимо не залишити це питання осторонь, бо йдеться про тих, які мають останню надію на порятунок.
Вельмишановний пане Президенте, українська громада Португалії щиро розраховує на Вашу підтримку, та сподівається на португальську дипломатію та Ваші особисті зусилля, аби захистити права українських політв'язнів, які є беззахисними та піддаються несправедливості, перебуваючи у російських тюрмах.
Апелюємо до Вас та усіх людей доброї волі аби підтримати вимоги українського політв'язня Олега Сенцова та врятувати його життя!".
53
Останнє редагування Понеділок, 18 червня 2018 09:03