#FreeSentsov СКУ вимагає звільнити Олега Сенцова! Рекомендовані

Середа, 20 червня 2018 05:39 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Світовий Конгрес Українців привітав резолюцію Європейського Парламенту щодо Росії та закликає до негайного звільнення українських політичних в'язнів,  переслідуваних Російською Федераціією.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) вітає резолюцію Європейського Парламенту (ЄП) 2018/2754 (RSP) щодо Росії, зокрема відносно українського політичного в'язня Олега Сенцова, що була підтримана більшістю 14 червня 2018 р. У контексті триваючого голодування Олега Сенцова і кількох інших українських політв'язнів резолюція є відповіддю на кричущі порушення Російською Федерацією людських прав, включно й на незаконні затримання, судові процеси, ув'язнення та катування українських громадян з політичних міркувань.

Резолюція закликає владні структури Російської Федерації звільнити “негайно і беззастережно” українського режисера Олега Сенцова та всіх інших українських політичних в’язнів у Російській Федерації та окупованому Криму, кількість яких на тепер становить понад 70 осіб. Законодавці ЄП пригадали Російській Федерації її зобов’язання як члена Ради Європи та Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ) дотримуватись Європейської конвенції з прав людини та Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. Резолюція засуджує численні порушення міжнародного права Російською Федерацією в окупованому Криму, включно й застосування російських законів, інтенсивне військове накопичення в Криму та масове порушення людських прав етнічних українців і кримських татар, які проживають на півострові.

Резолюція закликає Європейський Союз випустити заяву з засудженням цих порушень, а також намагань Російської Федерації приховати їх під прикриттям Чемпіонату світу з футболу ФІФА. Важливо, що відносно Олега Сенцова та, де це можливо, інших політичних в'язнів у Російській Федерації, ЄП підтвердив, що не визнає юрисдикції російських судів, які виносять рішення на території тимчасово окупованого Криму.

“Світовий Конґрес Українців приєднується до заклику Європейського Парламенту - негайно і беззастережно звільнити Олега Сенцова та всіх інших українських політичних в'язнів, яких переслідує Російська Федерація,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.