Всесвітній фестиваль дитячої творчості "Українські діти світу" Рекомендовані

Понеділок, 07 жовтня 2013 06:54 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В столиці України, в місті Київ з 4 по 6 жовтня проходив Всесвітній фестиваль дитячої творчості «Українські діти світу», який покликаний сприяти єднанню молодої творчої генерації українців світу та формуванню культурного майбутнього української діаспори.

Як повідомили у прес-службі Міністерства культури України, яке є ініціатором заходу, фестиваль "Українські діти світу" зібрав у столиці близько 150 дітей з десяти країн світу: Іспанії, Польщі, Португалії, Молдови, Росії, Білорусії, Естонії, Франції, Румунії та України.

 

Дітям, які живуть за межами України, але вивчають рідну мову та зберігають українську культуру, були організовані екскурсії Києвом, до Національного Києво-Печерського заповідника та Національного музею Тараса Шевченка.

 

Центральною подією фестивалю став концерт за участю 30 дитячих творчих колективів української діаспори в Київському палаці дітей та юнацтва.

 

Як повідомляють організатори, 150 дітей з різних куточків світу виконували українські пісні та танці.

 

«На концерті зібралося 30 колективів з десяти країн світу. Це цвіт молодого українства з близьких, а також географічно далеких земель. Цей фестиваль був започаткований десять років тому і проводився всього лише один раз. Від сьогодні ми відроджуємо цей фестиваль серйозно і назавжди», - зазначив на урочистому відкритті концерту міністр культури України Леонід Новохатько.

 

Глядачі побачили виступи румунського фольклорного ансамблю «Козачок» Союзу українців Румунії, польського ансамблю бандуристів «Веселі бандурки» та ансамблю народного танцю «Аркан», російського зразкового ансамблю народного танцю «Джерельце», вокального ансамблю «Усмішка» та ансамблю народної пісні «Купавушка» , білоруського фольклорного ансамблю «Полісяночка», танцювального народного аматорського колективу України та Молдови «Водограй», українського народного ансамблю пісні і танцю «Світанок» та дитячно-юнацької хореографічної студії «Щасливе дитинство».

 

Українські пісні лунали у виконанні Юлії Смаги з Іспанії, Ганни Патрашку з Молдови, Тетяни Гудим з Естонії, Маргарити Прутян та Ганни Палій із Придністров'я.

 

Усіх учасників нагороджено дипломами Міністерства культури України.

 

Концерт фестивалю «Українські діти світу», був присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та Року дитячої творчості. 

 

Під час гала-концерту фестивалю «Українські діти світу», Міністр культури Леонід Новохатько висловив переконання, що ЮНЕСКО підтримає ініціативу України проголосити 2014-й Роком Тараса Шевченка.

 

«В мене немає сумніву, що на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбудеться в листопаді, 2014 рік у всьому світі буде визнано Роком Тараса Григоровича Шевченка», – сказав Новохатько.

 

Міністр зазначив, що Україна вчасно оформила та подала до ЮНЕСКО відповідну пропозицію. За його словами, всі країни позитивно ставляться до проголошення 2014-го Роком Тараса Шевченка.

 

Новохатько також повідомив, що до 200-ї річниці від дня народження Кобзаря в Україні вийде повне академічне видання творів Шевченка. «Сьогодні влада опинилась у становищі, коли за 2013 і початок 2014 роки потрібно встигнути підготувати і видати п’ять томів академічного видання творів Тараса Шевченка. Від весни творчі групи надзвичайно швидкими темпами готують видання і до 200-річчя від дня народження Шевченка буде видано всі томи», – сказав міністр.

 

Він нагадав, що перший том було видано у 2002 році, а після підготування сьомого тому 2005 року роботу над академічним зібранням творів було призупинено.

 

джерело: ukrinform