Президент СКУ закликав румунську православну церкву посприяти в набутті українською церквою автокефалії

П'ятниця, 06 липня 2018 12:28 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Президент СКУ закликав румунську православну церкву посприяти в набутті українською церквою автокефалії Фото - СКУ

22-25 червня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Євген Чолій, на запрошення складової організації СКУ, Союзу Українців Румунії (СУР), здійснив робочий візит до Бухаресту та Сігету Мармацієй, Румунія. У рамках цієї подорожі Президент СКУ разом зі Першим заступником Президента СКУ та Головою Европейського Конґресу Українців Ярославою Хортяні взяв участь у позачерговому З’їзді СУР “Конґресі єдності“, а також представив актуальні українські справи перед Заступником Патріарха і Секретарем Священного Синоду Румунської Православної Церкви, владними структурами Румунії та українською громадськістю.

 23 червня 2018 р. у Сігету Мармацієй Президент СКУ взяв участь у Позачерговому З’їзді СУР за участі понад 300 учасників. Цей поважний захід відкрив молитвою о. вікарій Іван Піцура від Української Православної Церкви в Румунії, після чого прозвучали виступ Голови СУР Миколи Мирослава Петрецького, який наголосив на суті цього позачергового З’їзду, слово Президента СКУ і привітання Голови Европейського Конґресу Українців, а також звіти голів усіх 12 відділів СУР,  - повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на СКУ.

24 червня 2018 р. Президент СКУ побував на Службі Божій в Українській Православній Церкві Воздвиження Чесного Хреста, після якої зустрівся з парохом о. Миколою Лавруком та виступив перед церковною громадою. У своєму слові він зазначив, що українська діаспора є найкращим союзником народу України в захисті її територіальної цілісності і суверенітету та закликав українців Румунії єднатися навколо спільних цінностей та продовжувати бути українцями.

25 червня 2018 р. у Бухаресті Евген Чолій зустрівся з Заступником Патріарха та Секретарем Священного Синоду Румунської Православної Церкви - Патріархальним Єпископом Варлаамом Плоіештяну, під час якої від імені понад 20-мільйонної української діаспори на чолі з СКУ, включно й з Румунії, наголосив на важливості надання Томосу Українській Православній Церкві, а також виділення ділянки землі для спорудження церкви в Бухаресті для української православної громади.

Крім того, Президент СКУ мав зустрічі з румунськими високопосадовцями, у ході яких подякував Румунії за підтримку України та закликав до подальшого поборювання гібридної агресії Російської Федерації, яка є загрозою світового масштабу. У зв’язку з цим Евген Чолій закликав Румунію до сприяння направленню миротворчої місії ООН в регіон Донбасу і моніторингової місії ОБСЄ в Крим та заходів міжнародного співтовариства для звільнення Російською Федерацією українських політичних в’язнів і заручників. Президент СКУ також наголосив на потребі посилення протидії російській дезінформаційній кампанії, що намагається представити Україну як невдалу державу, та поінформував про останні значні реформи в Україні, включно з прийняттям закону про антикорупційний суд. Відтак Евген Чолій спонукав зміцнювати румунсько-українські відносини, включно й економічну та торгівельну співпрацю. Рівнож Президент СКУзакликав Румунію визнати Голодомор геноцидом українського народу. Разом з цим він обговорив Закон України “Про освіту” з метою знайти розв’язку відносно занепокоєння з боку Румунії статтею 7 цього закону.

Під час перебування в Румунії Евгена Чолія супроводжував Голова СУР та депутат Парламенту Румунії Микола Мирослав Петрецький, радник Міністерстві освіти Румунії для української національної меншини Ельвіра Кодря та Секретар OУР Тереза Шендра.

“Зустрічі в Румунії дали можливість конструктивно обговорити питання, які є важливими для складової організації Світового Конґресу Українців - Союзу Українців Румунії, для подальшої спільної підтримки України та для надання Томосу Українській Православній Церкві,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Останнє редагування П'ятниця, 06 липня 2018 13:24