Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій здійснив візит до Ізраїля Рекомендовані

Неділя, 08 липня 2018 01:06 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій здійснив візит до Ізраїля Фото - СКУ

30 червня – 3 липня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців(СКУ) Евген Чолій здійснив робочий візит до Тель-Авіва та Єрусалима, Ізраїль, щоб порушити актуальні українські питання з Греко-Православним Патріархом Єрусалима і високопосадовцями Ізраїля та ознайомитись із діяльністю української громади.

Евген Чолій мав зустріч з Греко-Православним Патріархом Єрусалиму Теофілосом ІІІ, якого закликав підтримати надання Томосу Українській Православній Церкві.

Під час зустрічей з високопосадовцями Президент СКУ привернув увагу до триваючої гібридної агресії Російської Федерації проти України, а також до її нищівних наслідків. У цьому контексті Президент СКУ акцентував на загрозі російської гібридної агресії для миру і стабільності в світі та закликав Ізраїль підтримувати Україну в захисті своєї територіальної цілісності. Рівнож Евген Чолій закликав завершити справу щодо підписання та втілення в життя Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем, яка є на користь обох держав. Крім цього, Президент СКУ обговорив з ізраїльськими високопосадовцями питання про те, що останні заяви про зростання антисемітизму та заперечення Голокосту в Україні є безпідставними. Окремо він привернув увагу до цьогорічної 85-ої річниці Голодомору в Україні та закликав Ізраїль взяти участь у пам’ятних відзначеннях з цієї нагоди і визнати цей Голодомор геноцидом українського народу, що вже зробили 17 держав світу, - повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на СКУ.

З особливостями діяльності української громади Президент СКУ ознайомився під час зустрічей з організацією “Ізраїльські друзі України” на чолі зі співголовою В’ячеславом Фельдманом, з Проводом Всеізраїльського об’єднання вихідців з України в складі його Голови Давида Левіна і членів – Валентини Чайковської та Міли Флейтман, а також з Директором Ізраїльського фольклорного театру Леною Джейко. Евген Чолій також мав окрему громадську зустріч з українцями Ізраїля. Ці зустрічі дали нагоду для обговорення подальших зв’язків та співпраці з СКУ в просуванні питань спільного зацікавлення.

Евген Чолій також мав зустріч з Послом України в Ізраїлі Геннадієм Надоленком, під час якої представив основну нинішню діяльність СКУ та обговорив сучасний стан двостороннього співробітництва між Україною та Ізраїлем.

Перебуваючи в Ізраїлі, Президент СКУ відвідав Храм Гробу Господнього та побував біля Стіни Плачу в Єрусалимі.

Президента СКУ під час візиту до Ізраїля супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.

“Мій перший робочий візит до Ізраїлю був цілком конструктивним, - заявив Президент СКУ Евген Чолій. – Цей візит дозволив порушити актуальні українські питання перед владними структурами та встановити зв’язки Світового Конґресу Українцівз українською громадою Ізраїля”.

Останнє редагування Понеділок, 09 липня 2018 08:24