СКУ закликав Італію визнати Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу

Вівторок, 10 липня 2018 01:28 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
СКУ закликав Італію визнати Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу Фото - СКУ

4-6 липня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив робочий візит до Риму, Італія, де порушив перед державними високопосадовцями, дипломатами і представниками громадянського суспільства важливість підтримки України та обговорив подальшу співпрацю СКУ з українською громадою.

Під час зустрічей Президент СКУ подякував Італії за підтримку України в рамках Європейського Союзу (ЄС), включно з підписанням Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, та привернув увагу до її позитивів. Він наголосив на значних реформах в Україні, які вона здійснює на тлі гібридної агресії Російської Федерації. У цьому контексті Евген Чолій наголосив на масштабах цієї агресії та на її серйозній загрозі для всього міжнародного співтовариства, зокрема й для Італії. Зважаючи на це, Президент СКУ зазначив, що недавня заява Прем’єр-міністра Італії про повернення Російської Федерації до Великої Вісімки була значно проблематичною. Відтак Евген Чолій спонукав Італію підтримувати територіальну цілісність України та її євроінтеграційні процеси, а також зміцнювати міждержавні відносини, у тому числі й економічну та торгівельну співпрацю, яка б включала нарощування інвестицій в Україну та імпорту її товарів у Італію. Разом з цим Президент СКУ закликав Італію визнати Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу, - повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на СКУ.

Питання про сучасні події в Україні та про основну діяльність СКУ в її підтримці Евген Чолій порушив під час зустрічей з Послом України в Італії та українською громадою. Разом з цим Президент СКУ ознайомився з особливостями українського громадського життя в Італії та обговорив шляхи подальшої співпраці з СКУ.

У Італії Президента СКУ супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.

“Цей візит став ще одним кроком Світового Конґресу Українців у просуванні на терен