Vaba Ukraina - «За нашу і вашу свободу!» Дякуємо Вам, дорогі естонці!

Середа, 18 липня 2018 08:10 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Vaba Ukraina  - «За нашу і вашу свободу!» Дякуємо Вам, дорогі естонці! Фото - Конгрес українців Естонії

Нещодавно в талліннському Центрі української культури Українське земляцтво приймало дорогих гостей – представників волонтерської організації Vaba Ukraina («Вільна Україна»), яка була створена у 2014 році з початком російської агресії проти України заради допомоги Україні. Ця зустріч стала своєрідним знаком пошани та вдячності від українців до естонських друзів, оскільки Vaba Ukraina завершує свою діяльність.

Подробицями зустрічі зі "Стожарами" поділилася пані Віра Коник, голова Конгресу українців Естонії:

«Ми розуміли: якщо впаде Україна, то наступними будуть країни Балтії» - ділилися спогадами Андрус Руммо, Свен Салуметс та інші активісти. Понад 360 тисяч євро було зібрано волонтерами, з них 70 тисяч – кошти Міністерства закордонних справ Естонії, всі інші – пожертви естонських жителів! На ці гроші організація придбала і відправила українським воїнам індивідуальні аптечки НАТО-кого зразка, ранці з медичним обладунком та інші речі для медичних цілей. За підтримки Міністерства оборони Естонії товариство організовувало курси для вишколу інструкторів з тактичної медицини та проводило іншу важливу роботу.
«За нашу і вашу свободу!» - під таким гаслом діяла організація. Зараз товариство оголосило про завершення своєї діяльності, оскільки, як вважають волонтери, Українська армія твердо стоїть на ногах і вже не потребує волонтерської допомоги.
Зустріч була організована на знак дяки естонським друзям за їхню неоціниму підтримку України. Українці частували гостей українськими стравами, юна поетка Катя Новак читала вірші Доріс Карева естонською та українською мовами (у власному перекладі). Святкового колориту зустрічі додавала чудова гра бандуристів Назара та Сергія, які приїхали з України. Проводжали естонських друзів під звуки Козацького маршу".

Дякуємо, друзі!