Українська діаспора закликає МВФ не наполягати на підвищенні цін на газ для населення України

П'ятниця, 20 липня 2018 06:29 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Українська діаспора закликає МВФ не наполягати на ппідвищенні цін на газ для населення України.

Про це йдеться в  листі президента Світового конгресу українців Євгенія Чолія директору-розпоряднику МВФ Крістін Лагард.

Євген Чолій. СКУ"СКУ закликає МВФ відмовитися від підвищення цін на газ для населення, як передумови виділення Україні наступного фінансового траншу", - зазначає Чолій.

На його переконання, підвищення тарифів буде мати негативний вплив на добробут українців і не сприяти стабілізації ситуації в країні.

"Загроза для і без того хиткої соціально-економічної ситуації в Україні піде на шкоду макроекономічної стабільності країни. При цих умовах, відмова в наданні наступного траншу МВФ буде мати негативний вплив та створить економічну невизначеність", - наголосив президент СКУ.

Натомість, продовження фінансової підтримки МВФ "полегшить впровадження подальших реформ, вигідних народу України і забезпечить більш швидке зростання ВВП".

"Україна і надалі буде потребувати підтримки міжнародного співтовариства, поки системні реформи, початок яким було покладено протягом кількох останніх років, не почнуть приносити видимі переваги економіці", - зазначив Чолій.

Він також звернув увагу директора-розпорядника МВФ на велику кількість успішно втілених Україною реформ. "Незважаючи на тривалу російську агресію і викликані нею економічні труднощі, Україна втілює амбітний план реформ, намагаючись запобігти подальшому зниженню стандартів життя населення. Багато з цих реформ, які включали і підтримку міжнародних фінансових інституцій, були дуже успішними", - підсумував президент СКУ.

Нагадаємо, 19 червня директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард озвучила умови для завершення нинішнього перегляду програми МВФ і отримання траншу в розмірі 1,9 млрд дол. За її словами, критично важливим є виконання умов щодо ціни на газ. А також - внесення правки в прийнятий нещодавно закон про Вищий антикорупційний суд (Верховна Рада прийняла цю поправку 12 липня) і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

У той же час в уряді заявляють, що українська сторона запропонувала МВФ вже, щонайменше, вісім варіантів зміни формули ціни на газ, ні один з них МВФ не задовольнив.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається