СКУ закликає світ підтримати заяву Держдепартаменту США щодо Криму

П'ятниця, 27 липня 2018 08:32 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Світовий Конґрес Українців висловлює признання Сполученим Штатам Америки та їхньому Державному секретарю Майку Помпео за проголошення цієї принципової позиції та закликає міжнародне співтовариство підтримати цей заклик щодо припинення окупації Криму та відновлення поваги до територіальної цілісності всіх незалежних держав, включаючи Україну, що є основою глобального миру та безпеки,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Нагадаємо, що 25 липня 2018 р. Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майка Помпео зробив заяву, яка підтверджує, як політику, відмову з боку Сполучених Штатів Америки визнавати окупацію Криму Російською Федерацією та зобов'язується дотримуватись цієї політики, доки територіальну цілісність України не буде відновлено.

У цій заяві Державний секретар США зазначив:

Росія через своє вторгнення в Україну в 2014 р. та свою спробу анексувати Крим намагалась підірвати підвалини міжнародного принципу, який поділяють демократичні держави, а саме, що жодна країна не може змінити кордони іншої силою.

[...]

Як ми вже зазначали в Уельській декларації в 1940 р., Сполучені Штати Америки ще раз підтверджують,як політику,свою відмову визнавати претензії Кремля щодо суверенітету над територією, захопленою силою, що суперечить міжнародному праву. Разом із союзниками, партнерами та міжнародним співтовариством Сполучені Штати Америки відкидають спробу Росії анексувати Крим і зобов'язуються дотримуватись цієї політики, доки територіальну цілісність України не буде відновлено.

Сполучені Штати Америки закликають Росію поважати принципи, відносно яких вона довгий час стверджувала, що дотримується, та припинити окупацію Криму. Оскільки демократичні держави прагнуть побудувати вільний, справедливий і процвітаючий світ, ми мусимо дотримуватись нашого зобов’язання щодо міжнародного принципу суверенної рівності та поваги територіальної цілісності інших держав.

Останнє редагування П'ятниця, 27 липня 2018 08:59