Збірник статей про Україну представили в Університеті ім. Монаша в Австралії

Понеділок, 06 серпня 2018 09:02 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В австралійському Університеті ім. Монаша у місті Мельбурн презентували збірник статей “Ukraine and Europe: Cultural Encounters and Negotiations”.

“Насиченість та багатство цієї чудової колекції статей про залученість України до Європи робить її одним з найважливіших томів про культурну історію України, які з’явилися протягом останнього часу. Релевантність предмета та висока якість статей роблять цю книгу обов’язковою для всіх, хто цікавиться українським минулим, сьогоденням та майбутнім”, - сказав про видання відомий історик, професор Стенфордського університету Норман Наймарк, - про це повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на "Укрінформ".

Книга під співредакторством Джованни Броджі, Сергія Плохія (Гарвардський університет) та Марка Павлишина, що вийшла у видавництві Торонтського університету 2017 р., була представлена австралійському читачеві у рамках міжнародних заходів, що проходять на базіс у Мельбурні.

Професор Віталій Чернецький, представлюючи видання, наголосив на його важливості у контексті сучасної гуманітарної науки про Україну, жартома співвіднісши значущість книги з її немалим обсягом (460 сторінок).

Про виникнення ідеї книжки та про конференцію в італійському місті Гарньяно, яка стала основою її двадцяти двох авторських розділів, розповіли Джованна Броджі та Марко Павлишин.

Допоміжний фонд українознавчих студій громади українців австралійського штату Вікторія виступив одним із головних спонсорів книги.

У зв’язку з проведенням презентації Бібліотека університету ім. Монаша влаштувала виставку раритетних українських книг та інших матеріалів з її колекцій. Найдавнішою українською книгою у власності бібліотеки є перше видання (1665 р.) збірки «Небо новоє» Йоаникія Галятовського. Експонувалися також різні видання творів Тараса Шевченка, зокрема й ХІХ століття, а також книги з власноручними посвятами видатних людей, у тому числі Павла Скоропадського, гетьмана Української держави 1918 р., та провідної діячки освіти та жіночого руху в Україні та в емірації Софії Русової. Відвідувачі могли побачити перший і єдиний номер журналу «Музагет» 1919 р., який об’єднав передових модерних українських поетів того часу. 

Останнє редагування Понеділок, 06 серпня 2018 11:12