Український фестиваль у Лівані вразив мешканців країни Рекомендовані

Середа, 08 серпня 2018 05:18 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Український фестиваль у Лівані вразив мешканців країни Фото - Посольство України у Лівані

27-29 липня 2018 року в гірському містечку Дума у Лівані відбувся Український фестиваль, організований Посольством України в країні за підтримки Української громади.

Гості заходу отримали змогу ознайомитися з багатогранною культурою українського народу та національними традиціями. Фестиваль мав шалений успіх. Його відвідали дипломатичний корпус, керівництво міста, депутати місцевої ради, представники духовенства, українська громада, представники ліванських ділових та культурних кіл, гості  міста. Перебіг подій на фестивалі висвітлювали український телеканал «1+1» та ліванський телеканал «Télé Liban»,  -повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на Посольство України у Лівані.

Протягом трьох днів жителі та гості Думи мали змогу відчути насичену й цікаву змістовну частину різних заходів, які проводилися в рамках Фестивалю.

Перший день Фестивалю почався з відкриття виставок українських майстринь з живопису та іконопису Ірини Кирильчук і Тетяни Жовнір та закінчився концертом відомої ліванської співачки Умайми Халіль.

Під час другого дня гості заходу отримали змогу не лише насолодитися українськими роботами з живопису, іконопису та вишивки, але й спробувати свої сили в майстер-класах з петриківського розпису, вишивки, малювання на морському камінні, які проводилися українськими майстринями Іриною Кирильчук, Тамарою Рахнянською та Світланою Лахут.

У цей же день відбулося урочисте відкриття «Української Домівки» в муніципалітеті міста Думи, в якій на постійній основі зберігатимуся книги і мистецькі полотна про Україну, її історію, культуру, міста, видатні постаті, національну кухню тощо, перекладені англійською та арабською мовами, а також інші експозиції української творчості. Відкриття «Української Домівки» супроводжувалося фотовиставкою «Дума-1985» відомого ліванського фотографа Бассама Лахуда, на якій зображені документальні світлини міста того часу.

Ввечері відбувся Український гала-концерт, на якому кожен отримав змогу насолодитися чарівними українськими піснями та запальними українськими танцями. Для гостей Фестивалю пролунали українські й арабські пісні у виконанні Посла України в Лівані Ігоря Осташа, етно-гурту «Онуки», молодих українських співачок Валерії Хобот та Галини Приклонської.  Танцювальна частина гала-концерту включала в себе народні та сучасні танці у виконанні українських танцювальних шкіл Лівану «Зірка», «Український Культурний центр», ліванського танцювального колективу «Spring Hills».

Головною подією вечора став концерт спеціальної гості Фестивалю, відомої української співачки, композитора, поетеси, переможиці та лауреату багатьох пісенних конкурсів Ілларії (Illaria). Гості заходу були зачаровані неперевершеним тембром голосу співачки та українськими піснями у  її виконанні. Український концерт був відзнятий та продемонстрований на ліванському телебаченні 5 серпня місцевим телеканалом «Télé Liban».

Третій день Фестивалю розпочався урочистим парадом вишиванок і продовжився смачним українським обідом. Під час Кулінарного шоу Посол України в Лівані І.Осташ приготував традиційну українську страву – борщ, який поласували всі гості Фестивалю. Також учасники заходу мали змогу зкуштувати голубці, вареники, млинці та інші страви українських господинь.

Український фестиваль в Думі став великою культурною подією в Лівані, сприяв поширенню позитивного іміджу України, мав великий позитивний вплив на взаємозбагачення української та ліванської культур, а також зміцнення двосторонніх зв’язків.