У Варшаві відкрилася перша Українська стріт-арт галерея

Понеділок, 27 серпня 2018 05:14 Автор  Марта Потика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Варшаві урочисто відкрили першу українську стріт-арт галерею, яку створено з нагоди відзначення 27-ї річниці Незалежності України. Мурали розмістять на стовпах мосту Ґданського, навпроти вокзалу, на вулиці Сломінського.

У рамках проекту створять шість муралів, які й складуть стріт-арт галерею. Утім організатори сподіваються, що в майбутньому галерея розшириться, - повідомляє портал української діаспори "Стожари з посиланням на "Простір".

Мурали створюють українські та польські митці за співпраці Фонду Український інформаційний Центр (Fundacja Ukraińskie Centrum Informacyjne FUCI) та фонду KLAMRA (Fundacja KLAMRA), а також завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Польщі. Партнер галереї — Fundacja na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

У проекті беруть участь митці:

Світлана Безкоровайна — народилася 1994 року, Україна. Навчалася у Варшавській Академії образотворчого мистецтва, 2017 року отримала диплом з живопису. Нині навчається на дворічній програмі медіа мистецтва у Варшаві. Займається живописом, фотографією та відео.

Кароліна Байка — випускниця Академії образотворчого мистецтва у Варшаві. Займається, серед іншого, графікою, дизайном книг, малюнком, живописом (зокрема, живописом на стіні), фотографією та сценографією.

Барбара Понятовська — стріт-арт художниця, інструктор з йоги та релаксації, громадський діяч. Президент Правління Фонду KLAMRA. Працювала дизайнеркою міських просторів (проекти освітніх парків, вписаних у контекст місць, музейних експозицій). Протягом багатьох років співпрацює з організаціями, які допомагають жінкам, що потерпіли від насильства.

Мацей Шимонович — фотограф, етнограф, музикант. Є лідером, співзасновником, вокалістом і контрабасистом групи PSIO CREW.

Даріуш Пачковський, президент Фонду KLAMRA. З 1987 року створює графіті та вуличне соціальне мистецтво. Співпрацює з багатьма неурядовими організаціями. Художній керівник і засновник Тибетської галереї, галереї «Ласкаво просимо додому», Римської, Чеченської та Української галерей.

Останнє редагування Понеділок, 27 серпня 2018 07:52