Версія для друку

«Україна» в Голограмі Європи Рекомендовані

Понеділок, 03 вересня 2018 05:17 Автор  Андрій Гевка Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

24 серпня 2018 року, в День Незалежності України, ми, разом з членами Посольства України у Словенії, символічно зібралися разом, з метою показати  наше останнє досягнення – Стела «Україна» в комплексі Голограми Європи[1], що знаходиться в м. Любляна на розі вулиць Дунайска і Тівольска.

Хочемо наголосити, що завдяки встановленню цієї стели в центрі європейського  міста, держави, яка є членом Європейського Союзу, ми здобули велику перемогу для нашої України та показали Словенії, Європі та світові, що українці завжди жили в суспільстві європейських народів і залишаються невід’ємною частиною Європи та європейської цивілізації. Так було колись, є зараз і буде завжди. Українці Словенії, ми  є невід’ємною частиною українського народу, хоча і мешкаємо у межах нашої дорогої другої батьківщини Словенії, ми відчуваємо трепіт серця та пульсуючі душі кожного українця, який живе в Україні  та за її кордонами. Ми всі разом чекаємо того дня, коли дійсно будемо дихати вільно, відчувати свободу та справжню Незалежність, на яку ми чекали століттями.

Тому, на День Незалежності України, нетерпляче бажаємо оголосити новину про наші великі досягнення та значну перемогу: встановлення пам’ятника Україні в Любляні. Під час цієї значної події члени посольства України в Словенії під стелу Українівперше розмістили синьо-жовті квіти. Слава Україні! Героям слава!

Це також є чітким своєрідним посланням для всього світу – Україна є невід’ємною частиною Європи! Всі інші, які уникають такої єдності, можуть собі шукати кращої путі… Шлях України наразі дуже добре відомий, і ніхто не зможе скерувати нас іншою дорогою.  Існує лише один вибір – Європа та НАТО…

3 липня 2018 року управління KT Любляна – Київ разом з членами посольства України, з словенським архітектором Марко Погачніком ​​і його дружиною Марікою брали участь у покладенні мармурового каменя в центрі Любляни. Цей камінь – скеля (знаходиться в м. Любляна на розі вулиць Дунайска і Тівольска, що біля автобусного і залізничного вокзалу), яка представляє нашу Україну в дружбі з   європейськими народами, а отже, свідчить про те, що Україна є частиною Європейської Унії.  Це надзвичайно великий жест для українського народу від автора Марка Погачніка, його дружини та представників словенського народу.

 IMG 3327 e1535522939960 225x3001IMG 3330 300x2251

Отже, Україна не буде забувати, що Словенія так рішуче підтримує нас і визнає, що ми є частиною сім’ї європейських держав.  Дякуємо Республіці Словенії!

Як це почалося і як К. Т. Любляна-Київ реалізувала цей проект?

Спочатку це був  арт-проект під назвою «Голограма Європи», який розташований на розі парку Тіволі і вул. Дунайска, де розташовані камені-стели, що представляють країни, які розташовані на території Європи. Згодом сюди додали також деякі країни, які ще не вступили до спільноти ЄС, але мають важливе значення для Європейського простору та бажають стати її членами. В той час про Україну, на жаль, ніхто й не згадував.

Керівництво К. Т. Любляна-Київ з’ясувало, що Україна в цьому проекті не згадується і що не була призначена для установки відповідного меморіалу. У «Голограми Європи» було згадане тільки  «Руска равніна » (Східноєвропейська низовина) та ріка Дніпро. Така згадка є, звичайно, важливою, проте мало хто знає, що мова йде про Україну, а слово «Русь» належить винятково  українському народові, тому слово «Русь» не може і не повинно асоціюватися з Росією. Про все це ми написали листа до автора проекту.

Нашим аргументованим доказом, що мова йде про Украйну стало те, що через представлену територію протікає головна річка Дніпро. Пан автор поставився до нас з розумінням і пообіцяв виправити дану ситуацію.

Після того, попередньо домовившись з паном Янезом Koжелєм, заступником мера Зорана Янковіча в муніципалітеті в Любляні і за згодою самого  скульптора Марка Погачніка, який є членом арт-групи VITAAA, ми підписали угоду про встановлення каменю-стели в Любляні з назвою «Україна».  Таким чином ми, члени культурного товариствіа «Любляна-Київ», безпосередньо звернулися з листом-проханням про те, щоб поправити несправедливість. Марко Погачнік дав свою згоду на проект, якщо КТ «Любляна-Київ» попередньо узгодить проект встановлення стели з адміністрацією міста Любляна, а саме паном професором Янезом Кожелєм, що відповідає за архітектурний простір столиці. Це й було зроблено.

Великим щастям було для всіх, коли наші запит та заявка були підтверджені та отримали позитивні відгуки на реалізацію. Компетентні органи ухвалили рішення про фінансове покриття вартості проекту, що пов’язане з ним. Особисто ж пан Марко Погачнік та його дружина зробили широкий жест для України, і стела і скульптурні роботи було нам подаровано!, спонсорські кошти були потрібні лише для транспортування стели з міста Віпава до міста Любляна. Робота над втіленням нашого задуму була надзвичайно успішною.
Згодом, при встановленні каменя-стели Україні, його  автор  Марко Погачніка  визнав: «Відчуваю, що Україна, як країна зокрема і простір в цілому – дійсно чудова і позитивна». Автор особисто перейняв надзвичайно позитивну енергію, яка  тече в українському просторі, викарбувавши на мармуровому камені знаки, що представляють чотири основні стихії: повітря, воду, землю, вогонь. Все це нерозривно пов’язане з Україною, як колискою цивілізації. Цікавими також є знаки зі зображенням риб і драконом, які характеризують  нерозривну єдність Словенії та України.

Отже, Марко Погачнік спільно з художнім співтовариством VITAAA, щедро подарували Любляні меморіал, який ще раз нагадує нам, що Україна – це Європа. Єдиними фінансовими затратами став додатковий транспорт та встановлення зазначеного пам’ятника. Проте завдяки співпраці з Послом України, Михайлом Франковичем Бродовичом,  ми змогли залучити спонсорські  кошти. У транспортування та монтажі пам’ятника велику вдячність висловлюємо  пану Олегу Рогозі та почесному консулу України в Республіці Словенія Санді Брезовнік.

І на завершення: мармуровий камінь зі словенського Краса, який установлено в Словенії, беззаперечно став символом України, як європейської країни, і українців, як європейської нації.  Проект KT Любляна – Київ наблизить нас до реалізації благородних ідей, які також приведуть до тіснішої співпраці між нашими двома країнами; сприяє зміцненню не лише України та Словенії, як незалежних держав, а й громадського та інформаційного простору на  європейському тлі  в якості важливих країн. Так було в минулому, є сьогодні і буде завжди! СЛАВА Україні!!!

 36667483 10215007515354085 4426461211575451648 o 300x168136577267 10215007518394161 3734387150913798144 o 300x1681hologramfoto 001 300x199136652495 10215007516834122 1717475130097008640 o 300x168136657810 10215007516994126 9007756518157713408 o 300x1681

[1] http://situacija.si/novini/postavitev-spomenika-ukrajini-in-ukrajinskemu-narodu-v-sloveniji-hologram-evrope/

[1] [2] https://iol.net/hologram-evrope-v-kriziscu-dunajske-in-tivolske-46434 –

Холограм Європи представляють члени ЄС та декотрі  інші країни за межами ЄС

Голограма Європи являє собою композицію з 27 кам’яних колон, що представляють 27 країн-членів Європейського Союзу і 7 додаткових опор для регіонів і провінцій за межами Союзу, які мають важливе значення для європейців в цілому: Норвегія, Ісландія, Швейцарія, Туреччина, Північна Африка, Балкан та Руське плато. Наша мета полягає в тому, щоб створити архетипний зразок Європи і відкрити для себе значення окремих країн Європи,  котрі процвітають у всій повноті. Голограма залишатиметься в Любляні після закінчення головування Словенії в ЄС. Наші європейці запам’ятають наші глибші коріння та мету нашого спільного дому. Ми вважаємо, що процес створення єдиної та взаємопов’язаної Європи має керуватися різними рівнями життя. Це може допомогти успіху інтеграційних процесів в Європі.  Твір мистецтва, як голограма Європи здатний функціонувати в більш глибоких прошарках буття і свідомості. Таким чином, політики можуть допомогти зусиллям, пов’язаним із створенням всеосяжної спільноти європейських країн та держав. Місцезнаходження Словенії  представляє пуп Європи. Слід зазначити, що її  значення  в цілому на європейському континенті дозволяє розвивати об’єднуючу роль всієї Європи. По-перше, Словенія єдина країна в Європі, де існують три основні європейські мовні  групи: німецька, романська та слов’янська. По-друге, Словенія лежить на життєво важливій та енергійній магістралі Європи, яка розташована між Критом та Ісландією. Її положення в енергетичних тканинах Європи являє собою пуп Європи .«Lithopuncture» метод акупунктури інструменту Землі, який ми використовуємо в нашій екологічній та мистецькій діяльності під назвою «lithopuncture». Це метод акупунктури Землі, яка функціонує протягом останніх 25 років і розроблена Марком Погачнік,  який  є творцем концепції «Голограма Європи»..  В проекті також беруть участь гості з різних європейських країн, що працюють в  групі «Голограми Європи». Їхня кількість налічує  26 членів і членів групи VITAAA, які завершили дворічну школу геомантії і lithopuncture і 8 гостей з різних країн Європи (Італія, Хорватія , Австрія, Чехія та Німеччина), які працюють в тій же області.

Марко Погачник народився в місті Крань. Навчався в Академії мистецтв у Любляні. З 1968 року він був вільним художником. Спільно з  дружиною Маріко та його дочками Айро, Ніком та Ано, він розробив нову художню практику під назвою “Літопунктура”, в якій автор розмістив кам’яні стовпи на вибраних точках завершеного ландшафту. Деякі літопунктурні роботи розтошовани по обидві сторони кордону між Північною Ірландією та Республікою Ірландія; Літопунктура міст: Філлах, Єсеніце, Клагенфурт, Аахен, Радгона; Літопунктура по обидва боки кордону в Каринтії (Подюна) та ін..  У 1991 році він отримав від Преміального фонду Премію Р. Якопіча, в 2008 році. Він також є дизайнером герба Республіки Словенія. 5 лютого 2016 року Марко Погачник був призначений 56-м художником світу ЮНЕСКО. Він отримав титул в Парижі на спеціальній церемонії в Міністерстві культури від нинішнього директора ЮНЕСКО Ірини Бокової.

текст А.Гевка, ред.І.Демченко Фреліх,

фото: А.Гевка, І.Демченко Фреліх, А. Бороденков, взято з мережі

Керівництво кт «Любляна-Київ»Вул.Бічев’ є 5, м. Любляна, Тел.386 31 233 284 ел.пошта:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Останнє редагування Понеділок, 03 вересня 2018 05:45