У найбільшому місті Канади Торонто з’явиться меморіал жертвам Голодомору Рекомендовані

Понеділок, 03 вересня 2018 06:51 Автор  Олесь Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Офіційна церемонія відкриття запланована на 21 жовтня.

Скульптурна композиція буде розміщена на території Виставкової площі, неподалік від аеропорту Торонто та набережної озера Онтаріо. Центрове місце меморіалу займе скульптура українського митця Петра Дроздовського “Гірка пам’ять дитинства”, яка пов’язуватиме меморіал у Торонто із іншими подібними пам’ятниками в Україні та інших країнах.

За попередніми підрахунками, на спорудження меморіалу буде витрачено близько 1,2 млн дол. Більшість цієї суми зібрано зусиллями української діаспори. Бюджет всього проекту становить 1,5 мільйони доларів. З цієї суми будівництво займе 1,2 млн. доларів, решту буде витрачено на підтримку Меморіалу, церемонію відкриття та освітні проекти для інформування широкого кола осіб про злочин Голодомору-геноциду.

Відкриття Меморіалу в Торонто планується 21 жовтня 2018 року. «Там не буде дуже високого пам'ятника, але це буде місце, куди можна буде прийти і спокійно подумати про жахливий геноцид, що стався в Україні 85 років тому і вшанувати всіх загиблих українців», - наголосила Оксана Рева.

“Я думаю, що це надзвичайно важливо для української спільноти, яка є великою і активною в Торонто, але це також важлива частина нашої спільної історії, тому що у нас так багато людей з усього світу. Якщо ми хочемо бути насправді впливовим  містом в світі, ми повинні зрозуміти й трагедії один одного, які відбулися в наших громадах в минулому. Це буде місце, де люди зможуть прийти і поміркувати про трагедії минулого,” – заявив мер Торонто  Джон Торі.

1 DSC 44541

Урочиста церемонія 28 травня, яку відкрили п’ятеро українців, щопережили страшні часи Голодомору. Через живу шеренгу, під оплески присутніх, вони ступили на місце майбутнього монументу, тримаючи у руках колоски жита.