Українці Португалії протестували проти пропаганди РПЦ Рекомендовані

Понеділок, 24 вересня 2018 06:29 Автор  Рада Спілки Українців у Португалії Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Українці Португалії протестували проти пропаганди РПЦ Фото - Спілка українців у Португалії
У суботу 22 вересня 2018 року активісти української громади у Лісабоні, провели мітинг перед церквою РПЦ у Лісабоні на знак протесту публічних висловлювань митрополита Іларіона Алфеєва, який цього тижня, відвідуючи Португалію з офіційним візитом, заявив в інтерв’ю португальському католицькому радіо «Ренасенса», що в Україні йде «громадянська» війна і що Українська Греко-Католицька Церква проводить політику релігійної нетерпимості.
Учасники мітингу, з гаслом великими літерами «Російська православна церква - політична секта!», вирішили звернутися до Голови Римо-Католицької Церкви Португалії - дона Мануела Клемента з вимогою надання можливості публічного спростування московської пропаганди у радіо «Ренасенса».
Попередньо, Посол України - пані Інна Огнівець, також направила ноту протесту у зв’язку з пропагандистськими висловлюваннями митрополита РПЦ.
 
Кардиналу-патріарху Лісабону
дону Мануелу Клементу.
Ваше Високопреосвященство!
Як відомо, Католицька Церква, це совокупність партикулярних церков латинського обряду і католицьких Східних церков свого права в постійному сопричасті з Римським престолом.
Важкі звинувачуванння у бік однієї з церков є образою для всієї Католицької Церкви. 
У цьому контексті, коментар митрополита Російської православної церкви Іларіона Алфеева щодо Української Греко-Католицької Церкви в інтерв’ю Радіо Ренасенса (що без сумніву має одну з найбільших слухацьких аудиторій у Португалї) кидає тінь релігійної нетерпимості, не тільки на українців, але й на всіх християн-католиків.
Зокрема, у своєму інтерв’ю, високий представник РПЦ назвав російську військову агресію проти України - «громадянською» війною, а Українську Греко-Католицьку Церкву такою, що проводить політику релігійної ворожнечі.
Така публічна заява, не тільки ображає наші національні і релігійні почуття. Таке висловлювання є частиною російської гібридної війни, що веде Російська федерація проти України, у якій РПЦ займає місце ідеологічного пропагандиста агресії до інших націй та релігій.
Більше того. Як після таких висловлювань португальці будуть сприймати українців, що проживають у Португалії? Як ставитися до греко-католиків у цій країні? Як до релігійних фанатиків-агресорів?
Ваше Високопреосвященство! 
Кожна людина має право захистити своє ім’я. Свою національну та релігійну гідність.
Тому, просимо надати можливість, Послу України в Португалї і священникам Капеланії Української Греко-Католицької Церкви в Португалії виступити у радіо Ренасенса для висловлення позиції України і української громади в Португалії.
З повагою,
голова Спілки українців у Португалї,
Павло Садоха.
 
Останнє редагування Понеділок, 24 вересня 2018 06:59