День народження Порошенка у США: перші привітання – від української діаспори Рекомендовані

Середа, 26 вересня 2018 07:22 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Під час робочої поїздки до США президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко зустрівся у Нью-Йорку з лідерами української громади, де вручив високі державні нагороди представникам української діаспори.

На початку зустрічі представники української громади привітали Порошенка з днем народження, зауваживши, що в Україні вже 26 вересня.
Цього дня президентові виповнюється 53 роки.

Як інформує прес-служба глави держави, присутні виконали для президента традиційну українську святкову пісню “Многая літа”.

Глава держави подякував за привітання та зауважив, що дуже зворушений таким вітанням.

“День народження зазвичай зустрічають у компанії дуже близьких друзів. Хочу сказати, що мені надзвичайно комфортно зустрічати мій день народження у компанії таких моїх друзів”, – звернувся Петро Порошенко до представників української громади.

8f0f56ee30c8f7d2b31302e9c941d542 1537923993 extra large1

Він подякував за “потужну підтримку” українською громадою Сполучених Штатів спільної боротьби за свободу і незалежність України.

“…Нічого у нас без вас не вийшло б. Бо ваша роль є абсолютно визначальною і у формуванні світової солідарності на підтримку України. В кожному куточку світу, куди б я не приїжджав, пліч-о-пліч ставали зі мною українці і забезпечували тверду позицію всіх країн світу”, – наголосив Порошенко, додавши, що така єдність і солідарність була і залишається запорукою нашої перемоги.

“Ми з вами повертаємо Україну в родину європейських народів. Ми з вами кажемо остаточне прощавай Радянському Союзу, Російській імперії і іншим, хто намагався утримати нас у статусі колонії”, – сказав президент.

Він також привітав керівництво Українського інституту Америки із 70-річним ювілеєм установи.

За вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську та гуманістичну діяльність орден «За заслуги» глава держави вручив сенатору США від штату Вашингтон Марку Антонію Мілошиа.

Орден княгині Ольги Петро Порошенко вручив куратору і бібліотекарю Українського музею та бібліотеки Стемфордської єпархії Української греко-католицької церкви у США Любові Волинець.

Орден «За заслуги» за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську та гуманістичну діяльність Порошенко також вручив президенту Українського конгресового комітету Америки Андрію Футею.

Разом з тим, президент Петро Порошенко високо оцінив зусилля української громади в Сполучених Штатах Америки у питанні визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

"Ми маємо говорити правду. Правду про Голодомор. Бо страшний відбиток залишили в українській душі жахливі події 1932-1933 років. Голодомор став синонімом небаченої людської трагедії", - наголосив Порошенко на зустрічі з лідерами української громади.

"Я дуже дякую кожному з вас, хто доклав величезних зусиль для того, щоб 12 штатів на місцевому рівні визнали цю нашу трагедію геноцидом", - сказав глава держави.

Президент також підкреслив: "Але ми не зупинимось і зараз ми чекаємо на рівні комітету Конгресу рішення Конгресу Сполучених Штатів Америки про визнання Голодомору геноцидом".

Порошенко також особливо подякував Українському конгресовому комітету Америки за ті кроки, які були зроблені у цьому питанні.

630 360 1537887329 58351

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко випадково зайшов до переговорної кімнати російської делегації на 73 сесії Генасамблеї ООН, яка проходить в Нью-Йорку, і потролив російські ЗМІ.