Вшанування пам’яті “українських АНЗАКів” - перших українських поселенців в Австралії

П'ятниця, 05 жовтня 2018 08:58 Автор  Ірена Кваснюк Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вшанування пам’яті “українських АНЗАКів” - перших українських поселенців в Австралії, які воювали у складі Австралійсько-новозеландського армійського корпусу в роки Першої світової війни, відбулося в Канберрі.

Архієпископ Даниїл (УПЦ США та Діаспори), єпископ Петро (Українська Греко-Католицька Єпархія Австралії), духовенство, Посол України в Австралії Микола та пані Олена Кулінич, керівництво українських-австралійських громад та представники почесної варти Сил оборони Австралії, прийняли участь у Панахиді та військовій церемонії. Додаткові молитовні прохання були проголошені за полеглих воїнів Збройних Сил України, котрі втратили своє життя внаслідок загарбницької війни на Сході України.

“Ми пишаємося нашими земляками, які зробили Австралію такою процвітаючою країною, якою вона є сьогодні. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто боровся за незалежність та добре майбутнє України, Австралії і всього демократичного світу. Ми також віддаємо шану тим українським військовим, які боронять свою землю на сході України. І я дякую уряду Австралії за підтримку моєї держави у цей нелегкий час”, - сказав посол України в Австралії Микола Кулініч.

Голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів нагадав, що минулого року австралійські українці відправили українським військовим на фронт велику кількість печива АНЗАК на знак підтримки.

“В цілому у всі часи ми боремося проти того самого зла... Сьогодні ми згадуємо наших предків, які воювали, і думаємо про тих, хто продовжує воювати за світ принципів, за світ цінностей”, - наголосив він.

Вшанування українських вояків відбулося біля меморіального знака полеглим у Першій світовій війні і включало підняття прапорів України та Австралії, урочисту церемонію за участю почесної варти Сил оборони Австралії і виконання гімнів обох країн та покладання вінків до монумента воякам АНЗАК.

Фото  - Тарас Науменко

Українська православна церква США

IMG 4230

IMG 7679

IMG 5576