Відзначення 70-ліття УАПЦ в Українському Православному Центрі в Канберрі Рекомендовані

Субота, 06 жовтня 2018 09:13 Автор  Ірена Кваснюк Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Відзначення 70-ліття УАПЦ в Українському Православному Центрі в Канберрі Фото - Тарас Науменко

2018 рік – визначна віха в історії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) в Діяспорі Єпархії Австралійсько Ново Зеляндській (Константинопольський Вселенський Патріярхат). Саме  цього року наша церква відзначає 70-літній ювілей служіння першої Української Літургії на Австралійському континенті.

З нагоди цієї визначної дати Собором Єпископів та Консисторією УАПЦ в Австралії та Новій Зеляндії  проведено ряд заходів та святкувань 70-літнього ювілею.

На святкування прибув Його  Високопреосвященство Владика Даниїл з Америки у супроводі священика о. Тараса Науменка. Вірні нашої церкви з повагою та любов`ю вітали Владику Даниїла, який не зважаючи на свої обов`язки екзарха Вселенського Патріархату в Україні, зміг прибути та розділити разом з нами це величне святкування. На відзначення 70-літнього ювілею в Канберру приїхав також о. Богдан і пані добродійка Анна Матвійчуки з Великобританії, рівно ж духовенство та вірні з Аделаїди, Брізбену, Сіднею, Мельборну, Джілонгу і Канберри.

Святкування розпочалися з четверга, 27 вересня – свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.  У Свято-Миколаївському храмі УАПЦ в Канберрі з участю Владики була звершена Літургія з прославленням Животворчого Хреста Господнього. Після Літургії відбулися засідання Консисторії та Єпархіяльної ради.  Цього ж дня Посольством України в Австралії було організовано відзначення 27 річниці Незалежності України у Commonwealth Club, на  якому  Владика Даниїл мав нагоду познайомитись та поспілкуватися з ширшими колами нашого українського суспільства в Австралії, послами інших країн, представниками Австралійського уряду і разом відзначити День Незалежності України.

В п`ятницю, 28 вересня відбулися зустрічі-розмови Архиєпископа Даниїла з священиками, головами Парафіяльних рад та представниками парафій нашої Єпархії.Несподіваний вечеря на день народження на честь Його Преосвященства відбувся в традиційному австралійському ресторані в Канберрі.

В суботу 29 вересня була звершена Пропам`ятна Служба Божа в Англіканській церкві Св. Іоана Хрестителя (45 Constitution Avenue), бо саме в цьому храмі, сімдесят років тому, 26 вересня 1948 року о. Ананій Теодорович відправив першу українську Православну Літургію, яка започаткувала не лише Парафію Св. Миколая в Канберрі, але й зародження Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Австралії та Новій Зеляндії. Літургію очолив Владика Даниїл в співслужінні православного духовенства. На Літургії були присутні посол України в Австралії др. М. Кулініч з дружиною п. Оленою, Владика Петро Стасюк, правлячий єпископ Української Греко-Католицької церкви з священиками о. Володимиром Калинецьким та о. Лаврентієм Футом, настоятель Англіканської церкви Св. Іоана Хрестителя о. Поул Блек, Голова СУОА п. Стефан Романів ОАМ, о. Петрос, який репрезентував Грецьку Православну Єпархію і Архиєпископа Стиліаноса та численна українська спільнота. Святкове Богослуження супроводжував хор «Ірмос» Української Православної Парафії Св. Андрія Первозванного з Аделаїди до якого долучилися інші хористи Єпархії. Співали під диригуванням протоієрея о. Євгена Кваснюка.

Після Літургії служилася Меморіяльна Літія біля Меморіялу Нової Зеляндії (сnr. Anzac Parade and Constitution Avenue), вшановуючи наших 1-ших вояків ANZACS з України та всіх воїнів українського походження, які в складі Австралійських Збройних сил брали участь у військових конфліктах минулого століття. Літію очолили Владика Даниїл і Владика Петро Стасюк. На цьому пропам`ятному відзначенні були задіяні військові Австралійських Збройних сил, які урочистистю провели військову церемонію. Після покладання вінків до пам`ятника-меморіялу слово мали: Владика Даниїл,  др. Микола Кулінич, голова СУОА п. Стефан Романів.

Суботнє святкування закінчилося святковим обідом в Українському Православному Центрі, під час якого були виголошені промови Владикою Даниїлом, Владикою Петром Стасюком, о. Михайлом Соломком, др. Миколою Кулінечем та п. Стефаном  Романівим, який  вручив пропам`ятну грамоту 70-ліття УАПЦ в Австралії.

В прицерковній залі всі присутні насолоджувалися концертом, на якому чудово виступали діти Української школи імені ‘Лесі УкраїнкиЖ при  Парафії Св. Миколая і о. Євген Кваснюк, який у супроводі гітари співав свої власні духовні пісні.

У неділю, 30-го вересня, служилася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Архиєпископ Даниїл,  за участю всього присутнього Православного духовенства та великої кількості вірних УАПЦ та гостей.

Після Літургії Заупокійною Літією вшановано пам`ять жертв з нагоди 85-тої річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні.  Літія в пам`ять цієї великої трагедії нашого українського народу відбулася біля пам`ятника-меморіялу, спорудженого на території  Українського Православного  Центру в Канберрі. Слово виголосили: Владика Даниїл,  Владика Петро Стасюк і др. Микола Кулінич після чого були покладені вінки до пам`ятника Голодомору від різних громадських організацій та окремих парафій.

Святковий бенкет в Українському Православному Центрі завершив ювілейне відзначення 70-ліття  Української Православної Єпархії в Австралії та Новій Зеляндії.Діти української школиімені ЖЛесі Українки’ привітали Його Високопреосвященні Архієпископа Даниїла із традиційним хлібом та сіллю та були в захоплені, коли Його Високопреосвященство приєднався до них у співанні "Україна".

Благослвенні Грамоти були представлені великій кількості гідних одержувачів.

Всі події, пов'язані з святкуванням 70-річчя, були надзвичайно добре спланованими та організованими. Щиро дякуємо парафії Святого Миколая в Канберрі, і особливо о. Михайлу Соломко (Консисторія і Канберра), паніматка Катерина Соломко (Канберра), Володимир Войтович (Консисторія та Страффілд Вест), майстер церемоній - Маркіян Мельниченко (Балаклава) та всі інші члени 70-річного підкомітету; Джозеф Венцель (Перт), Анатолій Жуківський (Брізбен), Джордж Собол (Аделаїда), Надія Намурен (Ґранвіл) та о. Михайло Смолінець (Консисторія і Стратфілд Вест) за їхні великі зусилля та ретельну роботу.

Фото - Тарас Науменко

Українська православна церква США

IMG 0349

IMG 0592

IMG 1129

IMG 2190

IMG 1709