Українцю, який висадив американців на Місяці, вручили відзнаку Національної академії наук України Рекомендовані

Понеділок, 22 жовтня 2018 06:43 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(4 голосів)
Українцю, який висадив американців на Місяці, вручили відзнаку Національної академії наук України Фото - Посольство України у США

21 жовтня 2018 року у Посольстві України у Сполучених Штатах відбулося урочисте прийняття, на якому Посол України у США Валерій Чалий вручив відзнаку Національної академії наук України «За сприяння розвитку науки» її іноземному члену Михайлу Яримовичу - інженеру-винахіднику космічної галузі Сполучених Штатів, творцю системи GPS, який обіймав керівні посади в NASA та ВПС США, де працював над реалізацією таких масштабних проектів, як «Шатл», місія Appolo і перший політ людини на Місяць, а також активно сприяв залученню України до міжнародних проектів, серед яких «Морський старт».

За вагомий внесок Михайла Яримовича у просування у Сполучених Штатах іміджу України як космічної держави з потужним науково-технічним та дослідницьким потенціалом йому було також вручено годинник спеціальної лімітованої серії,  -повідомляє інформаційний портал українців світу "Стожари".

13 жовтня 2018 року своє 85-ліття відзначив Михайло Яримович (англ. Michael Yarymovych), уродженець українського Підляшшя (Білосток, тепер Польща).

Ще юнаком Михайло з родичами, у складний період військових дій та окупації західноукраїнських земель, потрапляє до США.

М. Яримович здобув фахову освіту 1955 року в Університеті Нью-Йорка (New York University, США) та Колумбійському університеті (Columbia University, США). Як дослідник Михайло Яримович розпочав інженерну кар'єру в 1959 році, обравши на той час новітній напрям космічних систем та конструкцій. У 1962 році продовжив діяльність у штаб-квартирі Національного управління аеронавтики і космосу (National Aeronautics and Space Administration, NASA) уряду США як заступник директора з системної інженерії в проекті «Аполлон» (Apollo program - програма пілотованих космічних польотів NASA з метою висадки людини на Місяць).

Детальніше про долю видатного винахідника читайте у матеріалі:

Американські дослідники космосу з українським корінням – Карл Саган (Carl Sagan) та Михайло Яримович (Michael Yarymovych).

Останнє редагування Понеділок, 22 жовтня 2018 07:23