У Варшаві з'явились сітілайти з українками

Середа, 24 жовтня 2018 11:21 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
У Варшаві з'явились сітілайти з українками Фото: Оксана Брюховецька

Учасники виставки «Сусіди», організованої у Варшаві київським Центром візуальної культури, облаштували експозицію на вулицях польської столиці. Сітілайти серії «Я – українка» присвячено українським жінкам, що працюють у Польщі.

Оксана Брюховецька, Ксенія Гнилицька, Валентина Петрова і Давид Чичкан намалювали портрети трудових мігранток на тлі 200-гривневої купюри з зображенням Лесі Українки,  - повідомляє інформаційний портал українців світу "Стожари" з посиланням на видання "Хмарочос".

253453

Нині феміністичні та соціалістичні погляди Лесі Українки перебувають поза увагою, зазначає кураторка виставки Оксана Брюховецька.

3434636

Нагадаємо, виставка «Сусіди» відкрилася 13 жовтня у варшавському павільйоні «Цепелія» і триватиме до 11 листопада. 

Київська частина фестивалю відбулася у вересні 2018 року. 

«Розподілений між Варшавою та Києвом, 10-й фестиваль «Варшава в будові» відповідає на цю ситуацію, відображаючи зміни, що відбуваються з польським та українським суспільствами, на рівні логіки самого проекту. Ідея “сусідства” в його рамках розглядається радше як стан постійного руху, прекарності та трансформації, аніж як постійне, стабільне співіснування», – пишуть організатори виставки.

Учасниками виставки стали: Флоріан Юр’єв, Дана Косміна, Олександр Бурлака, Олексій Биков, Ксенія Гнилицька та Аліна Якубенко, Тарас Каменной, Давид Чичкан, Оксана Брюховецька, Анна Сорокова, Микита Кадан, Валентина Петрова, Marginal Act, Сергій Попов та Микола Рідний (Україна), Бабі Бадалов (Франція), Хіто Штеєрл, Марина Напрушкіна (Німеччина), Сантьяго Сьєрра (Іспанія), Ґал Кірн та Fokus Grupa (Хорватія), Філ Коллінз (Велика Британія), Олівер Ресслер (Австрія), Лукаш Суровєц у співпраці з Олександрою Овсянніковою та Мартою Романків, TV Kryzys, Алека Поліс, Пйотр Висоцький, Артур Жмієвський (Польща).

«Цепелія» – це післявоєнний модерністський торговельний павільйон у Варшаві.