Версія для друку

В Анталії відкрили консульство України та центр української громади «Українська родина»

Понеділок, 05 листопада 2018 10:11 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Глава української держави під час робочого візиту у Турецькій Республіці відкрив консульство України в Анталії та центр української громади «Українська родина».

Як повідомив Настоятель Свято-Миколаївського храму Полтави протоієрей Олександр Дедюхін, який супроводжував Президента України Петра Порошенка під час його офіційного візиту, "Президента запрошують урочисто відкрити консульство, але він зупиняється і каже:
– А дайте мені маленьких українців, я буду відкривати з ними! – це все не на показуху, а просто для того, щоби цім дівчаткам та хлопчикам було що розповісти потім, як, власне, і мені. Турбота Президента щира та відверта – такого не зіграти, так можна лише жити".

"Фоткаюсь з красивими українками Туреччини. Благословляю їх на нові костюми, слухаю розповідь про те, що в анталійському музеї є мощі святителя Миколая та іконостас, і туди можна приходити молитися.

В центрі української культури Президента зустрічає також і кримсько-татарська громада. Відбувається щира та відверта розмова, піднімаються питання про оздоровлення дітей з зони ООС. Президент згадує дітей зі звільненої Катеринівки, які не те що не мріяли про Туреччину, вони у школу не ходили, бо навколо були мінні поля. А завдяки державній програмі змогли відпочити на Середземному морі. Також Президентові дякують кримчани, які мешкають в Анталії, та кажуть, що сподіваються повернутися додому, коли Крим знову буде українським", - додав Олександр Дедюхін.

“Кожен українець в Анталії має відчувати турботу держави, – наголосив Глава держави. – Адже вони носять Україну в своєму серці. Ми разом боронимо Україну і робимо усе, щоб дружба обох країн міцніла. Дякую вам за це!”.

Президент також наголосив на важливості співпраці української та кримськотатарської діаспор.

«Світ ніколи не визнає незаконної анексії Криму. Ми будемо боротися за повернення Криму Україні», - сказав Президент.

Президент звернув увагу на те, що цього року Туреччину відвідали 1 млн 300 тисяч українців. З них більше 800 тисяч – саме в Анталію.  А місцева українська громада у цій країні нараховує понад 30 тисяч людей.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко у Стамбулі відкрив меморіальну дошку на колишній будівлі дипломатичної місії Української Народної Республіки в Османській імперії.

"Надзвичайно приємно, що мій візит до Туреччини розпочинається на цьому місці, символічному для українсько-турецьких відносин. Це місце, де 100 років тому, у 1917-1919 роках було відкрито амбасаду Української Народної Республіки", - зазначив Порошенко.

За його словами, посольство у Стамбулі було відкрите одним із перших як дипломатичне представництво УНР.

"Стамбульський університет – один з найстаріших навчальних закладів Туреччини, стіни якого стали свідками багатьох знакових подій і були «альма-матер» для великої кількості видатних осіб. Для мене велика честь отримати ступінь почесного доктора цього поважного навчального закладу та приєднатися до когорти інших шанованих політичних діячів, удостоєних цього звання", - написав Порошенко у своєму Facebook після заходу.