Українська громада Угорщини вшанувала пам'ять Григорія Сковороди Рекомендовані

Вівторок, 06 листопада 2018 11:33 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

3 листопада в угорському містечку Токай українська громада вшанувала пам’ять українського письменника й філософа Григорія Сковороди покладанням квітів до меморіальної дошки на будові православного собору, у якому митець упродовж восьми років співав у церковному. Також відбулася поминальна молитва за відомим українським філософом.

Саме із цієї церкви Сковорода дуже часто починав свою мандрівку Угорщиною та Європою.

На вшанування пам’яті відомого гуманіста прибули українці з Будапешта, Варполоти, Ніредьгази та Мішкольці.

До присутніх з промовою звернулися: Генеральний консул України в м. Ніредьгазі п. Аркадій Гупало, голова Європейського конгресу українців п. Ярослава Хортяні, голова Українського самоврядування в м. Мішкольц п. Марія Ігнац та о. Дам’ян Габорій.

Меморіальну плиту встановило 20 років тому Товариство української культури в Угорщині. Доглядає за плитою Національне самоврядування українців в Мішкольцях.

Кожного року, у листопаді, українська громада Угорщини відвідує цю місцевість.

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше, 19 жовтня 2018 року Посол України в Угорщині Любов Непоп здійснила поїздку до міста Токай. В рамках візиту Л.Непоп разом з мером міста Дьордєм Поштою та за участю депутатського корпусу місцевого самоврядування м.Токай поклали квіти до пам'ятної дошки Григорія Сковороди та відкрили фотовиставку «Ярослав Мудрий: дипломатія через династичні шлюби» в Токайському музеї світової спадщини вина.