Американці українського походження стали губернаторами штатів у США Рекомендовані

Четвер, 08 листопада 2018 07:49 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Пріцкер святкує перемогу на виборах губернатора Пріцкер святкує перемогу на виборах губернатора

Американські демократи українського походження Джеред Поліс та Дж. Б. Пріцкер стали губернаторами штатів Колорадо та Іллінойс відповідно.

6 листопада перемогу на виборах губернатора штату Колорадо здобув Джаред Поліс, - повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на "Голос Америки".

1541607722 373

Джеред Поліс

Поліс є третім поколінням іммігрантів, які прибули до Сполучених Штатів з Польщі та України на початку 20-го століття.

"Будучи настільки близьким до іммігрантського досвіду, я рішуче стаю на захист прав іммігрантів та біженців, звичайно з огляду на досвід євреїв до Другої світової війни, не так багато країн хотіли приймати єврейських біженців", - наголосив він в коментарі пресі.

Представник Демократичної партії з 2009 року представляє свій штат в Конгресі, а до того Поліс був підприємцем, засновником компаній BlueMountain.com та ProFlowers. Він та його партер виховують двох дітей, що також означає, що він перший батько – представник ЛГБТ в Конгресі.

Новим губернатором штату Іллінойс став представник Демократичної партії мільярдер Дж. Б. Пріцкер, який походить з родини українських емігрантів.

AFFE9893 7F79 42D1 83E2 A266493AA339 w250 r0 s

Дж. Б. Пріцкер

"Я походжу з українських євреїв і гордий працювати з місцевою спільнотою тих, хто пережив Голокост", - пише Пріцкер на своїй офіційній сторінці.

Дж. Б. Пріцкер є одним з 11 мільярдерів сім'ї Пріцкер, яка належить до 15-ки найзаможніших родин світу, статки якої оцінюються у 33,5 мільярда доларів, пише видання Celebrity Net Worth.

"На цих виборах Іллінойс поміняв одного заможного бізнесмена без досвіду роботи в уряді на іншого", - пише Chicago Tribune. Інавгурація Пріцкера відбудеться 14 січня і тоді він перебере повноваження у губернатора-республіканця Брюса Ронера.

Останнє редагування Четвер, 08 листопада 2018 08:33