День пам’яті Голодомору-Геноциду у Флориді Рекомендовані

Четвер, 08 листопада 2018 13:49 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
На фото: представники української громади та міської ради Норт-Порту після ухвалення Прокламації. Роман Чайковський тримає документ На фото: представники української громади та міської ради Норт-Порту після ухвалення Прокламації. Роман Чайковський тримає документ

1 листопада, міською радою Норт-Порту (штат Флорида) ухвалено Прокламацію, якою 24 листопада 2018 року проголошується Днем пам’яті українського Голодомору-Геноциду з нагоди його 85-ї річниці.

Як повідомляють активісти української громади, голова Флоридського відділу Американського комітету визнання українського Голодомору-Геноциду Роман Чайковський, подякував від імені української громади мерові Ванессі Карусоне та членам міської ради за їхню підтримку.

17 листопада, в приміщенні Пресвітеріанської церкви у Венисі, Громадський комітет Південно-західної Флориди та Флоридський відділ Американського комітету визнання українського Голодомору-Геноциду влаштовує пропам’ятний концерт про Голодомор-Геноцид 1932-1933 рр.

Як повідомляється, на Флориді уперше виступить Жіночий ансамбль бандуристок Північної Америки та широко відомі музиканти Соломія Івахів (скрипалька), Володимир Винницький (піаніст), Наталя Хома (віолончелістка), Зоя Рожко (солістка Державної опери Києва) та Олег Чмир (баритон).

А в неділю, 18 листопада, відбудеться Соборна панахида за жертвами Голодомору в соборі Входу в Храм Пресвятої Богородиці в Норт-Порті.

Нагадаємо, у жовтні, в публічній бібліотеці Джакаранда у Венисі на Флориді пройшла виставка українських книжок, журналів, жетонів і летючок про Голодомор-Геноцид 1932-1933 рр. в Україні. Виставку підготували Неля Лехман і Віра Боднарук, представниці 56-го відділу Союзу українок Америки, за допомогою Ліди Дихдали та Богдана Боднарука.