Перший паспорт у житті і громадянство України - у 94 роки!

П'ятниця, 23 листопада 2018 09:11 Автор  Марта Потика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Не можемо не розповісти про непересічну подію, яка днями відбулася в Генеральному консульстві України у Франкфурті-на-Майні.

16 листопада пані Марія Цебак отримала перший в її житті паспорт. У чому непересічність події? – просто пані Марії 27 січня виповниться 94 (!!!) роки.
Перше знайомство з пані Марією  відбулося 8 травня 2015 року на центральному цвинтарі Франкфурта-на-Майні під час покладання квітів загиблим під час другої світової війни примусовим працівникам. Потім зустрічали її в церкві. Вона і її син, пан Микола, розповіли зворушливу історію про те, як пані Марія 16-річною дівчиною потрапила до Німеччини на примусові роботи, як тяжко працювала і ховала від господаря травму, щоб не відіслав її до концтабору, як хотіла вернутися після закінчення війни додому, але випадково дізналася про те, що українців із західних регіонів відправляють відразу в Сибір, і що єдиний наявний у неї документ – підтвердження Греко-католицьким парохіяльним Урядом в Завою (написання збережено в оригіналі) про її походження – врятував її від страшної долі багатьох українців, які мусили після каторжних робіт в Німеччині пройти концтабори в радянському Сибіру. Так сталося, що пані Марія так і залишилася в Німеччині, але набувати німецьке громадянство категорично відмовилася, натомість мала як на мене унікальний документ – посвідчення особи без батьківщини. Саме так, не посвідчення особи без громадянства, а посвідчення особи без батьківщини.
Якось у розмові виникла ідея надати можливість пані Марії отримати те, що війна, німецька та радянська окупації відібрали у неї – громадянство. І от, після кількох місяців здійснення необхідних формальностей, пані Марія Цебак отримала свій перший і такий довгоочікуваний паспорт громадянина України!
Пані Маріє, міцного Вам здоров'я і многая літа!!!