Ми маємо об’єднатися від малого до великого, щоб бути єдиним голосом України - президент СКУ Павло Грод

Четвер, 29 листопада 2018 09:17 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

«Як світова діаспора українців, ми повинні об’єднатися від малого до великого і будувати сильні інституції...», – Павло Грод.

Про це заявив новообраний Президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Грод.

Міжнародна спільнота ще й досі, на жаль, не до кінця розуміє, що відбувається в Україні. Запит на об’єктивну та оперативну інформацію залишається актуальним. Про це заявив  новообраний Президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Грод під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

«Ми готові на всіх доступних нам майданчиках бути єдиним голосом України, нести правдиву інформацію про агресію Росії проти нашої держави», – наголосив президент СКУ.

Своєю чергою Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що голос СКУ є потужною інформаційною силою, яку українська держава готова підкріпити достовірною та об’єктивною  інформацією про реальну ситуацію щодо російської агресії та про воєнний стан в Україні. «Воєнний стан – це не оголошення війни. Це перевірка та мобілізація усіх силових структур на випадок ймовірної агресії Росії. Зважаючи на спекуляції довкола цієї теми, ми відкриті до діалогу та готові бути джерелом достовірної інформації», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Також вона  подякувала за багаторічну підтримку СКУ  і закликала до єдності діаспори. «Ціную значні зусилля світового українства у час особливих викликів для нашої державності. Переконана, що в єдності ми зможемо подолати всі виклики, що випали на нашу долю», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Як зазначив Ґрод на прес-конференції в Києві, члени Конґресу підключилися до інформаційної кампанії з роз'яснення цього рішення у своїх країнах.

«Російська пропагандистська машина дуже сильна, – зауважив новий президент СКУ. – І важливо, щоб у наших країнах почули правдиві меседжі. Бо мас-медіа наших країн відразу почали говорити про воєнний стан як про Marshall Law, взялися трактувати як відступ від процесу реформ. Мусимо пояснювати, що це не так. Що Україна готується відбити наступ російського агресора, щоб не було дальшої експансії».

«Ми доносимо також світові чіткий меседж про те, що йдеться про російську агресію, – сказав очільник закордонного українства. – Це не конфлікт. Конфлікт має бути двосторонній. Натомість у Керченській протоці відбувся напад, збройна агресія Росії проти України». Він також заявив, що СКУ вимагає негайно звільнити захоплених Росією українських моряків, за його словами - «військових політв’язнів».

У цьому сенсі Світовий конґрес зосередить зусилля на тому, щоб усі політв’язні були звільнені, щоб Україні було надано більше зброї для оборони. СКУ добиватиметься значного посилення санкцій проти Російської Федерації, а також відкликання РФ від участі у «Великій двадцятці".

«Як світова діаспора українців, ми повинні об’єднатися від малого до великого і будувати сильні інституції, що працюватимуть на Україну за кордоном», –  наголосив Павло Грод.

Водночас СКУ планує підтримати виборчий процес в Україні. «Ми розуміємо, що є велика загроза російського втручання в українські вибори. Ми це бачили в країнах, де проживаємо. Думаємо, що це буде відбуватися і тут в Україні. Тому світова діаспора готується брати активну участь у спостережних місіях під час президентських та парламентських виборів. Ми також працюємо з нашими урядами, щоб вони підтримали Україну в плані захисту від кібератак та різних провокацій, які можливі під час підготовки до виборів та у день голосування», – заявив Ґрод.

В свою чергу, Андрій Футей, третій віце-президент СКУ і президент Українського конґресового комітету Америки, зазначив: «Наші пріоритети залишаються тими ж самими. Мусимо далі боротися за розширення санкцій проти різних російських інтересів. Далі лобіюватимемо надання Україні допомоги зброєю, у тому числі летальною. Будемо також опікуватись проведенням тренінгів, щоб наші військові радники приїздили в Україну і разом реформували українське військо. У Сполучених Штатах Америки нам вдається успішно переконувати і американську адміністрацію, і Конгрес, щоб ця допомога тривала». Як він додав, «Ми й далі будемо спрямовувати зусилля на те, щоб переконати свої уряди: необхідно сприяти рухові України до членства в Євросоюзі і, найголовніше, до членства в НАТО».

028277E5 B954 478F 931D B839705D2C51 w1023 r1 s1

Нагадаємо, 28 листопада на прес-брифінгу за підсумками XI Світового Конґресу Українців (СКУ) відбулося оголошення новообраного президента та управи, які очолюватимуть СКУ наступні 4 роки. Президентом СКУ названо Павла Ґрода, а до складу управи увійшли перший віце-президент Стефан Романів, другий віце-президент Анна Кісіль, третій віце-президент Андрій Футей та віце-президент Олена Кошарна.

Павло ГродПавло Ґрод є активним лідером канадської громади українців Канади. Вже 10 років він очолює Конґрес Українців Канади — організацію, яка координує та представляє інтереси однієї з найбільших етнокультурних громад Канади.

Павло Ґрод послідовно підтримував Україну під час та після Революції Гідності, здійснивши низку поїздок в Україну разом з попереднім прем'єр-міністром Канади Стівеном Харпером та міністром закордонних справ Канади Джоном Бердом задля підтримки українців у їхній боротьбі за європейське майбутнє.

Завдяки своїм зусиллям та активній громадській позиції він став одним із 13 канадців у санкційному списку російського президента Путіна, яким заборонений в'їзд до Російської Федерації.

За роки своєї діяльності Павло Ґрод отримав низку державних нагород від уряду Канади та України: був нагороджений ювілейною медаллю Президента України з нагоди "25-ліття незалежності України", Медаллю Королеви Єлизавети II Diamond Jubliee, а також три роки поспіль потрапляв до списку 100 людей, які впливають на глобальне майбутнє Канади, за версією журналу Embassy Magazine & Hill Times. Power and Influence.

Павло Ґрод є президентом та одним із засновників енергетичної компанії "Родан Енерджі Солюшнс", яка пропонує інноваційні рішення із заощадження електроенергії та підвищення надійності енергосистем для промисловості.

Під час своєї промови в ході брифінгу Павло Ґрод озвучив своє бачення ролі діаспори в житті України та основні засади діяльності новообраної управи Світового Конґресу Українців:

 • Світове українство є однією з найпотужніших діаспор у світі та здатне відстоювати важливі для України питання на найвищому рівні завдяки добре координованій діяльності;
 • Україна повинна мати міцні громади, які будуть моральним хребтом України та боротимуться за суверенітет української держави незалежно від складу українського уряду;
 • Розбудова сильних інституцій має стати одним з пріоритетів СКУ. Відкриття українських шкіл, церков, мистецьких центрів, торговельних та професійних представництв дозволять не втратити мільйонів українців за кордоном через асиміляцію;
 • Шістдесят мільйонів українців в світі сьогодні близькі як ніколи. Усвідомлення єдності, що не обмежена державними кордонами — основа сучасної української ідентичності;

СКУ засуджує напад Росії на українські кораблі в Керченській протоці та вимагає негайного звільнення українських моряків та кораблів, посилення санкцій проти Росії, виключення її з міжнародної системи SWIFT та скасування запрошення на Саміт Великої 20-ки в Аргентині 30 листопада 2018 року.

Довідково: про Світовий Конґрес Українців (СКУ)

Світовий Конґрес Українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 61-ій країні. Заснований у 1967 році, СКУ в 2003 році був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй (ООН) як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом та в 2018 році набув статусу учасника міжнародної неурядової організації в Раді Європи.

Основними цілями і завданнями СКУ є:

 • сприяти єдності та представляти інтереси українського народу в усьому світі;
 • підтримувати та координувати міжнародну мережу своїх складових організацій, які просувають розвиток української релігійної, мовної, духовної, історичної, культурної та соціальної спадщини;
 • підтримувати незалежність, територіальну цілісність, національну ідентичність та економічний розвиток України;
 • зміцнювати зв’язок українських громад і українців діаспори з Україною, у тому числі з Урядом та громадянським суспільством;
 • дбати за права, соціальне становище та інтереси українців і українських громад та захищати їх, де б вони не були порушені чи не були під загрозою;
 • просувати в світі принципи демократії та людські права, включаючи спостереження за демократичними процесами, як наприклад, під час виборів і референдумів, та співпрацювати з урядами, народами, організаціями і особами для досягнення вищезгаданих цілей в дусі миру, свободи, рівності і справедливості.

СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 61-й країні:

 • СКУ об’єднує в своєму складі українські організації-члени з наступних країн: Австралія, Арґентина, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Велика Британія, Вірменія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Казахстан, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Німеччина, Норвегія, Парагвай, Польща, Португалія, Російська Федерація, Румунія, Сербія, Словацька Республіка, Сполучені Штати Америки, Угорщина, Узбекистан, Франція, Хорватія, Чеська Республіка та Швейцарія;
 • СКУ має асоційованих членів із наступних країн: Киргизька Республіка, Молдова, Нідерланди, Нова Зеландія, Об’єднані Арабські Емірати, Південно-Африканська Республіка, Сінґапур, Словенія, Туреччина і Швеція;
 • СКУ також підтримує зв’язки з українцями таких країн: Австрія, Азербайджан, Білорусь, Єгипет, Ізраїль, Індія, Ірландія, Кіпр, Люксембург, Мальта, Мозамбік, Таїланд, Туніс, Фінляндія, Чилі та Чорногорія.

З 24 по 27 листопада 2018 року в Києві відбувся одинадцятий Конґрес Світового Конґресу Українців (СКУ). Участь в події взяли 248 делегатів з 26 країн — представники численних організацій, що входять до складу СКУ.

Серед ключових тем, які обговорювали делегати Конґресу були:

 • міжнародна підтримка України в питаннях економічного розвитку, оборони, реформування та в гуманітарній сфері;
 • роль діаспори у створенні позитивного іміджу України та українців у світі,
 • сприяння консолідації світового українства;
 • розширення мережі організацій СКУ;
 • посилення впливу українських громад на вирішення важливих для України питань на міжнародному рівні.

Довідково: про XI Світовий Конґрес Українців

Програма XI Світового Конґресу Українців розпочалась 24 листопада в день вшанування жертв Голодомору. Делегати Конгресу разом з керівниками держави взяли участь у міжнародному форумі «Україна пам’ятає, світ визнає!», що відбувся у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал», та запалили свічки пам’яті в приміщенні Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Офіційне відкриття ХІ Конґресу СКУ та ґала-бенкет відбулись 25 листопада в НСК «Олімпійський». У перший день роботи Конґресу 26 листопада було оприлюднено звіти окремих складових організацій СКУ та фінансовий звіт СКУ за 2013-2018 рр. У другий робочий день 27 листопада делегати працювали на тематичних сесіях. Наприкінці було обрано нового президента та керівні органи СКУ на наступні 4 роки.