Версія для друку

Українець став віце-маршалком Вармінсько-Мазурського воєводства у Польщі Рекомендовані

Четвер, 06 грудня 2018 10:15 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Зліва направо: Мирон Сич та Збишко Гомза Зліва направо: Мирон Сич та Збишко Гомза Фото зі сторінки facebook Zbigniew Homza

Нещодавно у Польщі пройшли місцеві вибори. Серед кандидатів також звичайно були українці. Крім того, українці обіймають посади і у інших виборних органах Польщі. Мирона Сича обрали віце-маршалком Вармінсько-Мазурського воєводства. Українець з Ґурова-Ілавецького повторно очолить цю посаду. Ще один українець, Збишко Гомза, став заступником голови Вармінсько-Мазурського сеймику.

Подробицями з інформаційним порталом української діаспори поділився щотижневик "Наше Слово".

Мирон Сич у жовтневих виборах до воєводських органів самоврядування побив свій власний рекорд.
За українця, який був на 9 місці у списку у виборчому окрузі № 3 (Ельблонґ, повіти: Бартошицький, Бранєвський, Ельблонзький, Лідзбарський), проголосувало 11 тисяч 835 громадян.

Мирон Сич довгі роки був директором українського ліцею у Ґурові-Ілавецькому та засновником Комплексу шкіл з українською мовою навчання у цьому місті. У 2007 року пройшов до польського сейму за списком партії Громадянська Платформа. Успіх повторив у виборах у 2011 р. Будучи депутатом, був заступником голови комісії національних меншин Сейму РП, а також заступником голови польсько-української парламентської групи. Діяч Об’єднання українців у Польщі  (ОУП) у 2018 р. став віце-маршалком Вармінсько-Мазурського воєводства.

Слід додати, що серед депутатів сеймику Вармії і Мазур, який став заступником голови сеймику є теж Збишко Гомза. Українець з міста Кентшин, як і Мирон Сича, балотувався від «Громадянської коаліції». Визнаний лікар-ортопед здобув у своєму виборчому окрузі найбільшу підтримку – 7915 голосів. До виборів заступником голови повітової ради у місті Кентшин. У минулому був теж головою Кентшинського гуртка ОУП, організував багато заходів, допомагав потерпілим від російської агресії в Україні.

Останнє редагування Четвер, 06 грудня 2018 13:31