Декрет в Англії: 52 тижні відпустки для мами або тата

Середа, 19 грудня 2018 08:05 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Декрет в Англії: 52 тижні відпустки для мами або тата Фото з інтернету

Декретна відпустка у Великобританії триває 52 тижні

Жінка не зобов'язана брати їх усі. Але, за законом, вона повинна взяти 2 тижні відпустки після народження дитини, або 4 тижні, якщо вона працює на заводі чи фабриці.

Про це розповідає інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на пост українки Олени в facebook-спільноті "МамаБачить".

"Про свій вихід на роботу треба попереджати завчасно. Якщо жінка планує вийти раніше або ж пізніше зазначено терміну, вона пише офіційного листа за 2 місяці до моменту коли планує повернутися на роботу", - каже Олена.

В Англії оплачують 39 тижнів декрету. Сума складає 90% від середньої тижневої заробітної плати жінки (разом з податком).

Піти у декретну відпустку в Англії можуть як жінки так і чоловіки

Піти у декретну відпустку в Англії можуть як жінки так і чоловіки, це називається "розділена декретна відпустка". Роботодавці досить строго ставляться до довготривалих декретів тож у деяких сім'ях беруть декретну відпустку по черзі мати і тато. Взагалі піти в декрет в Британії є можливість якщо зарплата складає приблизно 3 963 грн. на тиждень, а роботодавець попереджений про намір взяти декретну відпустку не пізніше 28 днів до виходу в декрет. Також потрібно надати докази вагітності: довідка від гінеколога, або інші документи які підтверджують що жінка вагітна.

"Деякі мами виходять на роботу набагато раніше ніж спливуть 52 тижні декретної відпустки. Звісно, в таких випадках постає питання хто буде доглядати дитину. Найчастіше дитину віддають в садок. Такі садки (яслі) беруть дітей від 6 місяців (можна знайти такі які беруть і менших дітей). Ці заклади платні, оскільки у Великобританії, діти яким не виповнилося 3-х років не мають права безкоштовно відвідувати садок", - додає Олена.