В пам'ять Івана Семеновича Козловського

Середа, 02 січня 2019 08:05 Автор  Об’єднана прес-служба українських організацій Росії Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

27 грудня 2018 р. в Московській консерваторії ім. Чайковського відбувся концерт, присвячений памяті Івана Козловського, на якому шанувальники слухали пісенні твори з репертуару знаменитого тенора.

25 років минуло від дня, як одійшов у вічність знаменитий співак ХХ століття Іван Семенович Козловський, великий патріот України.

Народився Козловський в самому серці України, на Полтавщині в селі Марянівка. Пер-шим його вчителем у Мар'янівці став Сисой Григорович Саєнко, що прищепив надзвичайну своїм учням любов до рідної землі і розгледів надзвичайний дар маленького Івасика.

Особливо важливе місце в серці Івана Семеновича займала рідна Україна. Він підтримував тісні зв'язки із українськими митцями, земляками з України, Полтавщини. У його московській квартирі лунала українська мова i пiсня. Він був частим гостем зібрань українців Москви. Своєю підтримкою, своїм авторитетом Іван Семенович допомагав московським українцям, був взірцем збереження українського національного духу.

Козловський співав у Харківському , Свердловському оперних театрах, а з 1926 року у Великому театрі.

27 грудня 2018 р. в Московській консерваторії ім. Чайковського відбувся концерт, присвячений памяті Івана Козловського, на якому шанувальники слухали пісенні твори з репертуару знаменитого тенора у виконанні заслуженого артиста України Руслана Кадірова (Брагара), соліста ансамбля ім. Александрова Сергія Колесникова.

Вступне слово промовив митрополит Богородський Адріан, який поділився спогадами про славетного співака і затим разом із залом проспівав «Вічну пам'ять» Івану Семеновичу.

0875

Романси «Я вас любил», «Я помню чудное мгновенье», «Средь шумного бала», пісня Індійського гостя з опери «Садко» та інші були захоплено сприйняті глядачами. Родзинкою концерту були українські пісні, арія Петра, фінальна сцена з опери «Наталка Полтавка».

На прохання глядачів Р. Кадіров виконав романси «Така її доля», коронний номер І. Козловського «Я встретил вас».

Теплі слова про Івана Семеновича сказали онука співака, представники Фонду ім. І. С. Козловського, організації «Українці Москви», які були організаторами пам’ятного зібрання.

Москва, 28 грудня 2018 р.