Під тиском української діаспори, португальське радіо висвітлило позицію українців щодо скандального інтерв’ю московського митрополита Іларіона Алфеєва Рекомендовані

Вівторок, 22 січня 2019 07:30 Автор  Спілка Українців у Португалії Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Під тиском Спілки українців у Португалії, яка звернулася до послуг адвоката, португальське Радіо «Ренасенса» (має одну з найбільших аудиторій), висвітлило позицію українців після скандального інтерв’ю цьому радіо московського митрополита Іларіона Алфеєва.

У своїх висловлюваннях в інтерв’ю Радіо «Ренасенса» (Відродження), на початку вересня минулого року, голова Відділу зовнішніх зв`язків Московського патріархату заявив, що Українська Греко-Католицька церква є джерелом агресії і релігійної нетерпимості, що привела до «громадянської» війни в України.

Публічні висловлювання російського православного митрополита викликали велике обурення в українській громаді, що відразу відреагувала акцією протесту під Православною церквою МП у Лісабоні.

Поряд з офіційною реакцією українського посольства, українці - греко-католики звернулися до Патріарха Католицької церкви Португалії - Дона Мануела Клемента, та до дирекції Радіо «Ренасенса» з вимогою спростувати і не допускати у майбутньому публічних ксенофобських висловлювань у бік українців.

«Звинувачення російського православного митрополита проти однієї з католицьких церков є образою для всієї Католицької церкви Латинського та Східного обрядів, що перебувають у єдиній Євхаристийній єдності».

«Як португальці будуть ставитися після таких гучних заяв до українців греко-католиків, що є найбільшою християнською громадою в Португалії? Як до агресивних релігійних фанатиків?

УГКЦ у Португалії існує з 2001 року, коли сюди почали масово приїжджати українські трудові мігранти. За цей час, греко-католики гармонійно влилися у християнське життя португальців проводячи спільні Богослужіння, доповнюючи один одного.

ai666l1

 

Рада Спілки Українців у Португалії