Українська діаспора закликає підтримати звернення до генсека ООН #FreeOurSailors #CrimeaIsUkraine #FreeUkrainianSailors Рекомендовані

Вівторок, 19 лютого 2019 07:52 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Леся Шимко, Тарас Багрій, Рустем Ірсаєв, Анна Кісіль Леся Шимко, Тарас Багрій, Рустем Ірсаєв, Анна Кісіль

Керівники чотирьох організацій української діаспори, закликали світове українство підтримати звернення до генсека ООН Антоніу Гутерреша щодо засудження російської агресії в Україні та негайного звільнення військовополонених українських моряків

15 лютого, президенти Конґресу українців Канади - Відділ Торонто Тарас Багрій, Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО) Анна Кісіль, Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсаєв та Фонду підтримки України Леся Шимко у відеозверненні закликали світове українство підтримати звернення до генсека ООН Антоніу Гутерреша щодо засудження російської агресії в Україні та негайного звільнення військовополонених українських моряків та суден.

 

 

Тарас Багрій у своєму виступі закликав підтримати вимоги, висловлені у листі, якого офіційно передадуть до генерального секретаря ООН 20 лютого цього року. Розповсюджувати цей заклик в соціальних мережах.

Президент СФУЖО Анна Кісіль повідомили, що «(СФУЖО - ред.) долучилися до міжнародної акції на підтримку українських військовополонених моряків. Звертаємось до генерального секретаря ООН докласти всіх зусиль міжнародного співтовариства, щоб забезпечити визволення заручників, незаконно утримуваних у Росії. Ми, українські жінки, одночасно закликаємо вас подвоїти зусилля для надання адекватного медичного лікування пораненим морякам, принаймні, на території нейтральної країни. Людська гуманність та міжнародні правила це вимагають», - наголосила Кісіль. «Не будьмо байдужі! Підтримаймо ініціативну групу в Україні! Підписуйте петиції, поширюйте листи і заклики».

У свою чергу президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсаєв наголосив, що вони приєднуються до цієї міжнародної ініціативи і звертаються до генерального секретаря ООН закликати Росію негайно звільнити українських моряків і судна, які незаконно були захоплені РФ у міжнародних водах Чорного моря у порушення Москвою усіх міжнародних зобов’язань. "Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, тому що Крим – це Україна. Разом ми звільнимо полонених і звільнимо Крим».

Президент Фонду підтримки України Леся Шимко заявила, що вони «засуджують використання Росією заручників як акторів у політичній грі». «Ми закликаємо українську діаспору у світі поділитися цим відео на Facebok та Twitter, використовуючи хештеги #freeoursailors та #crimeaisukraine».