За кого голосували українці за кордоном Рекомендовані

Понеділок, 01 квітня 2019 06:09 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Українці, що живуть за кордоном, мали змогу голосувати на виборах президента України на 101 дільниці у 72 країнах світу. Наразі відомо, про результати голосування 48 тисяч 112 осіб, що складає 95.04 % опрацьованих протоколів.

Такі дані опубліковані на сайті ЦВК.

Загальна кількість українських виборців за кордоном становить понад 410 тисяч осіб. Найбільші дільниці розташовуються у Сполучених Штатах Америки, Німеччині та Молдові.

99 дільниць було створено при посольствах і консульствах України, ще дві – сформовано при військових частинах, дислокованих за межами України – у Демократичній Республіці Конго та Косово.

Українці, які постійно проживають на території Росії, могли проголосувати у посольствах України у Казахстані, Грузії та Фінляндії.

Першими дільниці закрилися в столиці Австралії Канберрі. Це сталося об 11 годині за київським часом.

Так, в Австралії у голосуванні взяли участь 125 осіб. Там за Порошенка проголосували 55,2%.

Зокрема, більшість голосів набрав Порошенко у Австралії, Австрії, Азербайджані, Алжирі, Єгипті, Аргентині, Греції, Ізраїлі, Кувейті, Ірландії, Ірані, Італії, КНР, Бельгії, Іспанії, Марокко, Саудівській Аравії, Норвегії, Таїланді, Швеції, Литві, Лівані, Малайзії, ОАЕ, ПАР, Португалії, Болгарії, Індії, Казахстані, Кіпрі, Кореї, Македонії, Сінгапурі, Німеччині, Франції, Фінляндії, Японії тощо.

Українці, які перебувають у Грузії, Конго, Катарі, Йорданії, Киргизії, Латвії, Білорусі, Вірменії, Кубі, Польщі, Сербії, Словаччині, Туркменістані, Угорщині, Бразилії, Чехії більшість голосів віддали за Зеленського.

На виборчих дільницях у Естонії та Молдові першість посідає Бойко.

Як повідомлялося, в Україні 31 березня відбулося голосування на чергових виборах Президента. У бюлетені для голосування були прізвища 39 кандидатів.

За даними Національного екзит-полу, найбільше голосів виборців здобуває шоумен Володимир Зеленський – 30,6%, друге місце посідає чинний Президент Петро Порошенко з 17,8% голосів виборців, на третьому місці лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко з 14,2% голосів.

Останнє редагування Понеділок, 01 квітня 2019 06:26