Чому знизилася явка українців на закордонних виборчих дільницях Рекомендовані

Вівторок, 02 квітня 2019 07:37 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

55 тисяч українців взяли участь у виборах президента України за межами країни

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що на виборах президента України за кордоном проголосувало на 20 тисяч українців менше, ніж на виборах у 2014 році. Про це міністр написав на своїй сторінці в Facebook

"Всі обговорюють результати виборів. Всі, хто має, що сказати, і ті, хто не має. Але мене турбує ось що: в 2014 році на виборчих дільницях проголосували майже 73 тисяч українців, у першому турі цього року – трохи більше 53 тис. Яка гірка виходить арифметика", – написав Клімкін.

Він подякував тим, хто прийшов на вибори і зазначив, що громадянський обов'язок повинен бути однаково важливим для всіх українців.

"Ми – частина єдиної політичної нації, і повинні її зміцнювати своєю свідомою громадянською позицією", – додав глава українського МЗС.

Наразі Центральна виборча комісія опрацювала понад 100% протоколів в межах закордонного виборчого округу.

Загалом у голосуванні за кордоном взяли участь 55 031 українець.

Разом з тим, як повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, у першому турі голосування на президентських виборах в Україні віддати свої голоси за кандидатів не змогли приблизно 40% правоохоронців, працівників ДСНС і бійців Нацгвардії. Все тому, що вони у різних частинах України охороняли виборчі дільниці та не мали можливості завчасно подбати про отримання відкріплень.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбувся перший тур президентських виборів. Згідно з офіційними даними ЦВК, явка в цілому по Україні склала понад 63% (у 2014 році - 59,48%).

За результатами підрахунку 80,33% протоколів, у другий тур виходять Зеленський з результатом 30,41% і Порошенко - з 16,03%.

Останнє редагування Вівторок, 02 квітня 2019 07:51