У Кракові проходить VI Міжнародний Фестиваль українського театру «Схід-Захід» Рекомендовані

Середа, 10 квітня 2019 08:41 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Відкриття VI Міжнародного Фестивалю українського театру «Схід-Захід» Відкриття VI Міжнародного Фестивалю українського театру «Схід-Захід» Фото Укрінформ

Цими днями у польському місті Краків розпочався щорічний Фестиваль українського театру «Схід-Захід», за участю 18-ти театрів з України, Німеччини, Фінляндії, Вірменії та Польщі.

 

Офіційна церемонія відкриття VI Міжнародного Фестивалю українського театру відбулася в театрі Гротеска. Під час офіційної церемонії, вперше цьогоріч звучали обидва державних гімни: разом із учасниками, гостями та глядачами гімн Польщі виконала Світлана Калініченко, гімн України – Олег Скрипка.

96d8e3ce41b3f6e67319c058bb5ab3f3

Протягом тижня на різних сценічних локаціях Кракова виступить вісімнадцять театрів з України, а також Фінляндії, Німеччини, Вірменії та Польщі. Участь у Фесивалі беруть як професійні театри, так і аматорські колективи. Переможця визначить журі, до складу якого запрошені відомі артисти та режисери з України та Польщі.

В журі фестивалю були запрошені відомі артисти та режисери з України та Польщі: українська актриса театру та кіно, лауреат багатьох міжнародних театральних премій Римма Зюбіна, культовий українсько-німецький драматург, лауреат тогорічного гран-прі фестивалю Павло Ар’є, режисер і керівник Народного аматорського театру «Дзеркало», головний режисер Хмельницького обласного українського музично-драматичного театру ім. Михайла Старицького Дмитро Гусаков, солістка Сілезької опери Світлана Калініченко, польський режисер, продюсер театральних спектаклів, короткометражних та документальних фільмів Себастьян Милек.

 

 

«Я помітив, що кожного року рівень фестивалю росте: рівень організації, колективів. Росте не тільки фестиваль, але й ми також! Відразу пригадується легенда: під час другої світової війни до Вінстона Черчилля підійшли військові і сказали: „Зараз ж війна, то давайте зменшимо бюджет на культуру”. А Вінстон Черчилль відповів: „Слухайте, а що ми будемо тоді захищати?”. І знаєте, нам є що захищати – нашу культуру і наш театр! І це надзвичайно добре. Я дуже радий, що такий фестиваль проходить поза Україною. Адже він демонструє і підтримує нашу культуру, не тільки в нашій країні, але й за її межами», – зазначає Павло Ар’є.

Ще одним новим започаткуванням Фестивалю стало те, що організатори відзначили благодійників, які надали допомогу у проведенні Фестивалю. Зокрема двом тернополянам вручили знаки народної пошани. Їх отримали: Руслан Кулик - тернопільський політик, директор ТОВ «Українська фабрика реклами» та Ольга Шахін – громадська діячка, голова БО «Благодійний фонд Ольги Шахін». Такі нагороди вручалися вперше за всю історію Фестивалю.

null
null


«Мені не байдуже, якою бачать Україну в світі. Будучи радником з міжнародного співробітництва голови Донецької військово-цивільної адміністрації 2015-2018 років, я зрозумів, що захищати інтереси України в світі потрібно не лише за столом переговорів, а й у кінотеатрах, концертних залах, у музеях, на сценах та скрізь, де є мистецтво. Адже митець розповість про Україну те, що не завжди може денести дипломат, через специфіку правил професії», - зазначив Руслан Кулик.

null

За словами Ольги Шахін, підтримка культурно-мистецьких заходів є важливою складовою для формування позитивного іміджу України. «Візуальне мистецтво, зокрема театр – це сфера, в якій українці можуть заявити світові як про свій фаховий хист, так і донести особливості національної ментальності. Крім того, українцям, які проживають закордоном, важливо проявляти свою єдність, плекати традиції. Такі фестивалі, як «Схід-Захід» та подібні імпрези міжнародного рівня, виконують водночас значущу комунікаційну місію, забезпечують міжкультурний діалог. Це важлива складова у контексті того, що Україна обрала для себе європейський вектор розвитку», - підкреслила Оьга Шахін.

Започаткували Фестиваль українського театру «Схід-Захід» у 2014 році дві українки - Надія Мороз-Ольшанська та Марія Макаренко. З року в рік захід набирає обертів, протягом цього часу організаторам вдалося зібрати у Кракові понад 100 театрів світу, які продовжують підтримувати українську культуру поза межами нашої Держави.

null
Перший такий фестиваль пройшов у Кракові шість років тому, у 2014 році. За ці роки двом українкам Надії Мороз-Ольшанській та Марії Макаренко вдалося зібрати у Кракові понад 100 театрів світу, які продовжують підтримувати українську культуру й поза межами України. Цей фестиваль є місцем зустрічі не лише мистецької спільноти, але й виконує важливу дипломатичну місію і міжнародна спільнота більше дізнається про колорит української культури.