Світовий Конґрес Українців подякував міжнародним спостерігачам за сприяння у проведенні чесних виборів в Україні Рекомендовані

Понеділок, 22 квітня 2019 08:44 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Місія СКУ мала 249 зареєстрованих у Центральній виборчій комісії України короткотермінових спостерігачів та була третьою за величиною міжнародною спостережною місією на виборах Президента України 2019 р.

Про це повідомляється на сайті СКУ.

21 квітня 2019 р. Міжнародна місія Світового Конґресу Українців зі спостереження за виборами 2019 р. в Україні (Місія СКУ) провела моніторинг голосування під час другого туру президентських виборів в Україні та в дипломатичних представництвах України у 25 державах світу.

Місія СКУ мала 249 зареєстрованих у Центральній виборчій комісії України короткотермінових спостерігачів та була третьою за величиною міжнародною спостережною місією на виборах Президента України 2019 р.

Місія СКУ тісно співпрацювала зі спостережною місією складової організації СКУ – Українського Конґресового Комітету Америки (УККА), яка включала 88 короткотермінових спостерігачів. Разом обидві місії нараховували 337 короткотермінових спостерігачів.

Рівно ж 122 довгострокових спостерігачі вели моніторинг західних засобів масової інформації на наявність будь-яких фактів дезінформації щодо цих виборів  в 28 країнах.

Місію СКУ очолює попередній Президент СКУ Евген Чолій, Заступником Голови Місії є Віце-президент СКУ Андрій Футей, а головним спостерігачем – попередній Віце-президент СКУ Петро Штик.

“Щиро дякую керівництву та всім спостерігачам із Місій СКУ і УККА, які своєю професійною і ефективною працею сприяли забезпеченню вільних, чесних і прозорих президентських виборів в Україні під час першого і другого туру, жертовно присвятивши для цього свій власний час і кошти”, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод.

“Я вдоволений, що вибори Президента України, які відбулись в екстремальній ситуації, коли продовжується російська військова агресія проти України, пройшли мирно і дали нагоду громадянам України в спокійній обстановці проголосувати за майбутнього Президента України, скориставшись своїм конституційним правом”, - заявив Голова Місії СКУ Евген Чолій.   

Як повідомляється, 22 квітня 2019 р., о 14:00, в Українському кризовому медіа-центрі (Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція, під час якої Голова Місії СКУ Евген Чолій та Голова Місії УККА Андрій Футей представлять оцінку проведення другого туру президентських виборів в Україні (буде доступна онлайн трансляція цієї прес-конференції).

24 квітня 2019 р., о 10:00, в Українському кризовому медіа-центрі (Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція, під час якої Голова Місії СКУ Евген Чолій представить оцінку медіа-моніторингу про російську дезінформацію в західних ЗМІ відносно України та президентських виборів (буде доступна онлайн трансляція цієї прес-конференції).

Як повідомлялося, за даними Національного екзит-полу, Володимир Зеленський у другому турі набирає 73% голосів, у Петра Порошенка — 25,5%.