Українців з усього світу закликають підтримати петицію на сайті Бундестагу про визнання Голодомору геноцидом Рекомендовані

Вівторок, 07 травня 2019 07:53 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(7 голосів)

Українська громада у Німеччині закликає українців з усього світу та друзів України підтримати петицію на сайті Бундестагу про визнання Голодомору геноцидом.

Збір підписів триватиме до 27.05.2019. Підписувати можуть всі охочі незалежно від країни проживання. Щоб цю петицію розглянув бундестаг потрібно зібрати понад 50 тисяч підписів.

Так, 30 квітня, на сайті німецького Бундестагу розміщено петицію із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Якщо документ протягом чотирьох тижнів (до 27.05.2019) підпишуть щонайменше 50 тисяч осіб, то ініціатива має шанс потрапити на обговорення в петиційному комітеті Бундестагу. Однак навіть, якщо кількість підписів буде меншою, петицію все одно можуть розглянути - це залежить від її змісту. А автори петиції будуть запрошені на засідання та зможуть представити свою ініціативу членам комітету.

"Вбивати людей - це завжди жорстоко. Морити людей голодом до смерті, напевно відноситься до найогидніших і нелюдських злочинів, які можна собі уявити", - йдеться в тексті документа. Автори петиції вказують на те, що число жертв Голодомору, згідно з незалежними підрахунками, становить близько 7-10 мільйонів людей.

Ініціатором петиції, зареєстрованої на сайті бундестагу під номером 89118, стала активістка з Мюнхена Наталія Ткачук.

Українська громада Німеччини вже другий рік працює над збиранням «живих» підписів під петицією за визнання вищим німецьким законодавчим органом Голодомору геноцидом.

«Зараз ця справа має піти жвавіше. Маю сподівання, що до кількох тисяч паперових долучаться десятки тисяч електронних підписів від українців з усього світу», - зазначив активіст Олександр Снідалов.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав українців підписати петицію, а хто знає німецьку мову - долучитися до її обговорення. Керівник МЗС подякував  мюнхенській громаді за ініціативу та всім українцям Німеччини за її підтримку.

"Дякую мюнхенській громаді за ініціативу та всім українцям Німеччини за її підтримку. Закликаю українців у ФРН підтримати цей заклик - кожен може підписати петицію, а хто знає німецьку мову - долучитися до її обговорення", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) також закликав підтримати розміщену на сайті парламенту ФРН петицію про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу.

«На веб-сторінці парламенту Німеччини з’явилася петиція щодо визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу. Долучаємося до заклику підтримати цю ініціативу - кожен може підписати петицію», - йдеться у повідомленні СКУ.

Нагадаємо, 28 листопада 2006 року Верховна рада прийняла закон "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні". У 2016 році український парламент ухвалив звернення до держав світу визнати голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Геноцидом Голодомор визнали вже 16 країн: Канада, Австралія, Португалія, Ватикан, Естонія, Литва, Латвія, Грузія, Польща, Угорщина, Еквадор, Колумбія, Мексика, Парагвай, Перу, США. Ще кілька країн, серед яких Італія, Іспанія, Бразилія, Чехія та інші, засудили Голодомор як злочинний акт проти людяності. У резолюції Європарламенту від 2008 року Голодомор названо "жахливим злочином проти народу України та людяності".

А ви вже підписали, чи “ваша хата скраю”?