Світовий конгрес українців засуджує напад учасників “Безсмертного полку” на українців у Португалії Рекомендовані

Середа, 08 травня 2019 07:44 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Світовий конгрес українців рішуче засуджує насильство, скоєне проти членів української громади Португалії учасниками прорадянської акції та закликає португальські владні структури негайно розслідувати цей злочин.

Про це повідомляє прес-служба Світового конгресу українців.

“Світовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує насильство, вчинене проти представників української громади 5 травня 2019 р. в Лісабоні, Португалія, учасниками російської акції “Безсмертний полк” під час прорадянської акції. Члени української громади були атаковані за те, що стояли поряд з учасниками цієї акції з плакатами, які інформували населення Португалії про злочини Сталіна та військову агресію Росії в регіоні Донбасу в Україні.

СКУ закликає португальські владні структури негайно розслідувати цей злочин. Особливе занепокоєння викликає те, що місцева поліція, попри попередження, не організувала необхідні заходи безпеки для події, яка призвела до такого насильства з боку проросійських демонстрантів”, - йдеться у повідомленні.

Заснована в Росії акція “Безсмертний полк”, як вважається, фінансується з російського державного бюджету. Вона спрямована на представлення радянського тоталітарного режиму в позитивному світлі, відбілювання жахливих злочинів комунізму та утвердження культу перемоги Радянського Союзу в Другій світовій війні. З початком російської агресії в Україні в 2014 р. акція “Безсмертний полк” набула великої активності на міжнародному рівні, намагаючись дискредитувати Україну та виправдати російську окупацію України і незаконну анексію Криму.

Такі антиукраїнські акти насильства зростають. Згідно з повідомленнями Королівської канадської поліції та поліцейської служби Оттави, минулого року 9 травня в Канадському військовому музеї в столиці Канади Оттаві група неорадянських демонстрантів атакувала канадського громадянина за те, що він тримав український прапор на демонстрації на честь дня радянської перемоги.

“Антиукраїнське насильство і злочини на ґрунті ненависті, які явно організовані за участі дипломатичної і державної підтримки Росії та зростають, мусять бути зупинені урядами в усьому світі, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод. – Сьогодні Україна перебуває на передньому краї боротьби проти російського імперіалізму. Напередодні відзначення так званого Дня перемоги 9 травня 2019 р. СКУ закликає міжнародну спільноту засудити злочини радянського тоталітарного режиму та гібридну війну Путіна проти України і її народу. Слід заборонити розміщення в публічних місцях та на спорудах таких символів, як радянський серп і молот та георгіївська стрічка, що уособлюють ненависть чи терор. Ми закликаємо міжнародну спільноту, уряди і правоохоронні органи вжити активних заходів для запобігання подальшим антиукраїнським злочинам у всьому світі на ґрунті ненависті”.