Українська діаспора закликає світ заборонити радянську символіку Рекомендовані

П'ятниця, 10 травня 2019 07:12 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міжнародній спільноті варто засудити злочини радянського режиму та заборонити розміщення його символіки.

 

Таку думку висловив президент Світового конґресу українців (СКУ) Павло Ґрод, повідомляє Укрінформ з посиланням на власного кореспондента.

“СКУ закликає міжнародну спільноту засудити злочини радянського тоталітарного режиму та гібридну війну Путіна проти України й її народу. Слід заборонити розміщення в публічних місцях та на спорудах таких символів, як радянський серп і молот та георгіївська стрічка, що уособлюють ненависть й терор”, - сказав Ґрод.

Він додав, що “антиукраїнське насильство і злочини на ґрунті ненависті, які явно організовані за участі дипломатичної і державної підтримки Росії, й кількість яких зростає, мусять бути зупинені урядами в усьому світі”.

“Ми закликаємо міжнародну спільноту, уряди і правоохоронні органи вжити активних заходів для запобігання подальшим антиукраїнським злочинам на ґрунті ненависті у всьому світі”, - прокоментував президент СКУ напад учасників акції “Безсмертний полк” на членів української громади Португалії.

Нагадаємо, в Україні вже кілька років використання радянської символіки заборонено, а порушників чекає покарання аж до кримінальної відповідальності. Так, 9 квітня 2015 року парламент ухвалив закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки.

 

630 360 5618

Зазначимо, що вже кілька років символом 9 травня в Україні замість навязаної радянською пропагандою “георгіївської стрічки” є стилізоване зображення квітки червоного маку.

m3bVg1556228761Sfq9h1