У Вашингтоні відбулася перша щорічна конференція українських освітян Сполучених штатів Америки

Четвер, 23 травня 2019 08:07 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

17 травня у Вашингтоні, на Першій щорічній конференції українських освітян США говорили про те, як зберегти українську мову, культуру й традиції для наступних поколінь української громади Америки.

Так, уперше за понад 70 років з часів заснування Шкільної Ради при Українському Конгресовому Комітеті Америки (УККА) у Сполучених Штатах відбулася конференція українських освітян. Цього року, головним організатором конференції виступило Посольство України в США за ініціативи дружини Посла України в США Людмили Мазуки. Головним співорганізатором стала Шкільна Рада в США при Українському Конгресовому Комітеті Америки, яка об’єднує більш ніж сорок шкіл українознавства на території США.

За підсумками роботи першої конференції її учасники прийняли Ухвалу, яка націлена на закріплення взаємодії Шкільної Ради при УККА з українським Міносвіти, науковими та навчальними установами України. Крім того, українські освітяни Америки домовилися створити платформу для обміну інформацією між собою, а також колегами з України. І що не менш важливо – попрацювати разом над адаптацією підручників для маленьких українців у США.

61121959 2195151620603697 4179781963952947200 o1Разом зтим, на цій конференції, Міжнародний інститут освіти, культури та звязків з діаспорою НУ «Львівська політехника» (МІОК) представив власні проекти спрямовані на підтримку українознавчих шкіл за кордоном.

У своєму виступі директор МІОКу Ірина Ключковська, розповіла про діяльність Інституту, спрямовану на підтримку українознавчих шкіл за кордоном, зокрема про масштабний Форум українознавчих суботніх і недільних шкіл, що відбувся в серпні 2018 року, і за запитом учасників якого Інститут шукає шляхи для реалізації проекту інтерактивної карти «Український освітній Всесвіт».

Також директор МІОКу ознайомила делегатів Конференції з освітньо-навчальним продуктом, який створює МІОК, а це: підручники для вивчення УМІ («Крок», «Мандрівка Україною», «Ключ до України. Міста і люди»), Літня школа україністики та інтернет-портал «Крок до України», конкурси для дітей («Українські діти з усього світу читають “Кобзар”», «Лис Микита з цілого світу», «Життя тобі», майбутній проект «Леся Українка, і ми – Українці»).

Наостанок І. Ключковська наголосила: «Ми як інституція, яка покликана підтримувати світове українство, українське шкільництво у світі, завжди будемо вам допомагати».

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається