Версія для друку

Діти української діаспори Латвії звернулися зі словами підтримки кримськотатарським дітям Рекомендовані

Понеділок, 03 червня 2019 08:00 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

1 червня у Ризі проведено акцію До дня захисту дітей, зокрема присвячену дітям кримськотатарських активістів, які постраждали внаслідок дій російської окупаційної влади на території АР Крим.

На початку акції, яку організували «Центр культури «Латвія – Україна» та Посольство України в Латвії, представник пластунського осередку в Латвії Олена Сапужак виголосила звернення, у якому відзначено підтримку кримськотатарським дітям.

 

 

Посол України в Латвії Олександр Міщенко у своєму виступі зазначив, що переслідування російською окупаційною владою кримських татар за їхній опір окупації є не тільки порушенням міжнародного права, але й є свідомим актом Росії з метою створити на півострові атмосферу страху та терору.

Посол також наголосив, що внаслідок російської агресії на Донбасі також страждають українські діти, сім’ї яких продовжують проживати в умовах тиску і залякувань з боку сепаратистського режиму в Донецьку і Луганську, яких підтримує Кремль.

3212312213322231

Юні українські пластуни Латвії ретельно готувалися до акції: напередодні власноруч змайстрували паперові фігурки голубів миру для того щоби частину з них символічно розмістити на гілках молодих дерев «Липи кримської», які були 24 квітня 2019 р. висаджені у знак солідарності латвійського, українського та кримськотатарського народів у центральному парку Кронвальда у Ризі.

1332121344421

А іншу частину голубів разом із малюнками та листом-зверненням на знак підтримки Посольством буде передано кримськотатарським дітям через Голову Меджлісу кримськотатарського народу пана Рефата Чубарова.

 

На завершення акції усіма присутніми було виконано гімн України.

Джерело: Посольство України в Латвійській Республіці