У Румунії пройшов День української вишиванки Рекомендовані

Четвер, 13 червня 2019 10:38 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сатумарська філія Союзу Українців Румунії організувала в Тарне Маре «День української вишиванки».

Про це йдеться на сторінці СУР у Facebook.

64574931 1251965188306323 2624046690813870080 n1"На культурній події були присутні представники Парламенту Румунії, Союзу Українців Румунії, Префектури Сату Маре, Мерії Сату Маре, Повітового музею Сату Маре, Мерії Тарна Маре, голови місцевих сурівських організацій, сільські голови Хижи та Печеніжина з України, а також українці та румуни Сатумарського повіту, творчі колективи та інші запрошені.

Основною метою заходу була презентація української та румунської вишиванок, відмітити їх значення та роль у збереженні національної ідентичності, а також збереження українських цінностей та їх популяризація серед української молоді та широкої громадськості.

На сцені виступили: вокальний гурт „Мікулянка" з Мікули, фольклорний ансамбль „Червона Калина” з Негостини, фольклорний гурт „Квіти Тарни", з Великої Тарни, а також вокальні ансамблі „Горяночка” та „Серпанок" з Печеніжина, України.

В рамках заходу, були нагороджені вишиванками особи, які мали особливий внесок у розвиток румунсько-української співпраці, українських традицій та культури. Також була організoванa виставка українських вишиванок.

З цієї нагоди було відкрите нове приміщення місцевої сурівської організації Тарна Маре та була підписана угода про побратимство між Тарною Маре та Печеніжином", - йдеться у повідомленні.