Українці Норвегії зустрілись з автором мистецького проекту «Монументальна Шевченкіана» Русланом Теліпським Рекомендовані

Четвер, 20 червня 2019 08:29 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українська Громада в Норвегії зустрілись з відомим мандрівником, волонтером та автором мистецького проекту «Монументальна Шевченкіана» Русланом Теліпським

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Ярослава Секала-Гудмундссо.

"У Посольстві України у Королівстві Норвегія відбулася зустріч з паном Русланом Теліпським, який розповів та поділився своїми цікавими знаннями про Монументальну Шевченкіану. Пан Руслан Теліпський з міста Луцька особисто відвідав понад 1300 шевченківських монументів більш як у 30 країнах світу на 5-ти континентах, та пройшов пішки з Луцька до Канева понад 1000 км місцями перебування Кобзаря", - зазначає Ярослава Секала-Гудмундссо.

53582141 10156319621103022 8248666012602335232 o1

У колекції Руслана – понад тисяча власноручно зроблених світлин різноманітних пам’ятників Шевченку, до кожного монументу він приїздив вклонитися особисто. Руслан Теліпський реалізовував патріотичну ходу до могили Кобзаря під назвою «Тарасів Дороговказ», вийшовши на День Незалежності до Канева з прифронтового Слов’янська. Даний шлях, що простягнувся на 800 км через території семи областей Лівобережної України, був подоланий незвичним мандрівником-шевченкознавцем за 28 днів.

"Дослідник-монументаліст окрім своїх фотовиставок розробив мультимедійну лекцію «Монументальна Шевченкіана» на тему пам’ятників Т.Г. Шевченку та їх роль у формуванні позитивного іміджу України. Кожен слухач, котрий завітав на презентацію мав можливість ознайомитись із національною та світовою спадщиною монументальної Шевченкіани. Дослідження автора мають глибокий зміст, у яких він не лише показує географію меморіальних згадок про Поета, але й вказує на причинні зв’язки їх територіального поширення", - йдеться у повідомленні.

"Дослідник розкриває сутність шевченківського феномену, ознайомлює із загальною кількістю кобзаревих скульптур, порівнює Шевченка з іншими світовими постатями за масштабністю увіковічення їх в інших країнах, показує історичну географію пам’ятників Кобзаря в Україні й у світі, розказує про значення пам’ятників Тарасу Шевченку в патріотичному вихованні молоді. Пан Руслан показав паралель між Шевченком і подіями на Майдані та на війні".

Кожен, хто відвідав лекцію, мав нагоду у новому світлі представити собі постать Кобзаря, як духовного батька нескореного Українського народу.

Разом з тим, Ярослава Секала-Гудмундссо подякувала оргкомітету ГО "Українська Громада в Норвегії" за організацію зустрічі з відомим шевченкознавцем та Посольству України в Королівстві Норвегія за надання приміщення.