Версія для друку

Українська діаспора готова розробити модель запровадження подвійного громадянства в Україні Рекомендовані

Четвер, 04 липня 2019 08:54 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент України Володимир Зеленський перебував із триденним візитом у Канаді, у рамках якого зустрівся з очільниками українських організацій Канади.

Українська діаспора готова допомогти Україні розробити найкращу модель запровадження подвійного громадянства, про це повідомив після зустрічі із Володимиром Зеленським розповів президент Світового конгресу українців Павло Ґрод

Повідомляє Укрінформ.

“Президент дуже відкритий до цього. Під час обговорення ми уточнили, що це питання дуже складне і не має простого вирішення. Треба його ретельно проаналізувати та обдумати деталі. Ми готові створити із СКУ спільну робочу групу, аби знайти модель, яка працюватиме”, - сказав Ґрод.

Він наголосив, що основною загрозою у разі запровадження в Україні подвійного громадянства, буде нівелювання впливу Росії. “Одним із можливих варіантів цього є укладення договорів між державами. Скажімо, Україна може домовитися із Канадою, Німеччиною, США й деякими іншими державами про визнання подвійного громадянства. Таким чином ми закриємо шлях до подвійного громадянства угорцям й росіянам, які можуть створити внутрішні проблеми для України”, - пояснив президент СКУ.

Разом з тим, Павло Ґрод зазначив, що “під час зустрічі президент зрозумів, яким є потенціал діаспори, як він може його використовувати і як нас залучити. Він до цього дуже відкритий, готовий, щоб ми йому допомагали. У мене склалося враження, що він має щирий відкритий підхід”.

За його словами, співрозмовникам вдалося знайти конкретні сфери співпраці. “Президент усвідомлює, що сильна українська діаспора впливатиме на інші уряди та інвесторів, тому він хоче заохотити українців з діаспори інвестувати в Україну, при чому не лише фінанси, але й людські ресурси, тобто витрачати час на розбудову України”, - зазначив президент СКУ.