33 митці з України стали лауреатами XVII стипендіальної програми „GAUDE POLONIA”

Вівторок, 23 липня 2019 06:01 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

«Ми пишаємося нашою молоддю, яка прагне розвивати свої вміння і таланти, наполегливо працює, демонструючи свої непересічні досягнення. З особливою приємністю хотів би відзначити, що з 48 учасників цьогорічної XVII стипендіальної програми Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща „GAUDE POLONIA”, 33 митці – українці

 

Про це наголосив Посол України в Польщі Андрій Дещиця під час урочистої церемонії завершення курсу та подякував польській стороні за підтримку.

Стипендіати протягом 6 місяців перебували у Польщі, працюючи над реалізацію оригінальних стипендіальних проектів під керівництвом визнаних польських художників ікультурних установ.

Стипендіальна програма міністра культури GAUDE POLONIA покликана сприяти розбудові взаєморозуміння і контактів між митцями з метою поглиблення культурного співробітництва. Перебуваючи в Польщі стипендіати вивчали сучасну польську культуру, вдосконалювали свої творчі здібності.

Програму створено у 2003 році. До 2019 року включно було проведено 18 курсівта призначено 720 стипендій. Учасниками програми є Албанія, Вірменія, Білорусь, Болгарія, Казахстан, Македонія, Молдова, Росія, Сербія та Україна.

Найбільшу кількість стипендій отримали українці (566) та білоруси (114).