СКУ зафіксував численні приклади російської дезінформації про вибори в Україні - Чолій

Середа, 24 липня 2019 11:30 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Міжнародна місія Світового конґресу українців (СКУ)  зі спостереження за виборами 2019 року в Україні під час парламентських виборів помітила різні дезінформаційні наративи, котрі розповсюджувались у соцмережах поза межами України.

Про це на брифінгу повідомив голова Місії СКУ Євген Чолій, презентуючи попередній звіт Місії, повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на  Укрінформ.

"На підставі свого дострокового медіамоніторингу та аналізу Місія СКУ підтверджує розповсюдженість дезінформації про парламентські вибори в Україні та Україну загалом", - розповів він.

Також Чолій уточнив, що Місія СКУ зафіксувала численні приклади російської дезінформації про Україну та її виборчі процеси в іноземних медіа. "Місія СКУ помітила різні дезінформаційні наративи під час парламентських виборів в Україні, котрі розповсюджувались різними мовами через традиційні ЗМІ та соціальні медіа поза межами України", - зазначив голова Місії.

Як пояснив Чолій, медіамоніторинг проходить у два етапи. Спочатку медіаспостерігачі надсилають базову інформацію про сумнівні новини та аналітику з елементами дезінформації. На другому етапі команда експертів аналізує цю інформацію та готує висновки.

"Довгострокові спостерігачі здійснюють медіамоніторинг на наявність будь-яких фактів дезінформації двадцятьма мовами", - зазначив голова місії.

Він також розповів, що до  Місії зі спостереження за позачерговими парламентськими виборами в Україні входили 142 короткотермінові спостерігачі СКУ та 32 спостерігачі від Українського конґресового комітету Америки (УККА) з 30 держав. Місія СКУ також мобілізувала 125 довгострокових спостерігачів з 28 країн.

Чолій наголосив, що за 8 тижнів Місія СКУ у заключному звіті презентуватиме усі свої висновки після медіамоніторингу.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 21 липня, в Україні відбулися позачергові парламентські вибори.

За даними опрацювання ЦВК 99,43% електронних протоколів щодо підсумків голосування у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі партія “Слуга народу” отримує 43,17% голосів. "Опозиційна платформа - За життя" набирає 13,01%, "Батьківщина" – 8,18%,"Європейська солідарність" – 8,11%, ВО "Голос" – 5,83%.

Решта партій не долає прохідного п'ятивідсоткового бар'єра і не проходить до Верховної Ради.

ЦВК має встановити та оголосити результати голосування на позачергових парламентських виборах в загальнодержавному багатомандатному та одномандатних виборчих округах не пізніше ніж на 15-й день з дня голосування.