Українська діаспора вітає повернення політв’язнів до України та закликає світову спільноту вимагати від Росії звільнення усіх українських політв’язнів Рекомендовані

Понеділок, 09 вересня 2019 07:04 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Світовий конґрес українців (СКУ) привітав повернення українських політичних в’язнів з російських тюрем і закликав міжнародну спільноту вимагати від Росії звільнення усіх українських політв’язнів та посилити санкційний тиск на РФ.

Про це йдеться у заяві на сайті СКУ.

“Ми вітаємо звільнення незаконно засуджених українських громадян і моряків. Ми високо оцінюємо дії Президента Володимира Зеленського, спрямовані на це успішне звільнення, та його подальшу посвяту справі повернення  багатьох українських політичних в’язнів, яких незаконно утримували в російських в’язницях”,  – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

Як зазначається, “Україна заплатила високу ціну за свободу своїх громадян, оскільки багато з тих, які повернулися сьогодні до Росії, є  злочинцями у війні Росії проти України та відповідальні за військові злочини та злочини проти людства». «Ми закликаємо міжнародну спільноту притягнути цих злочинців до відповідальності”, - йдеться у заяві. 

У СКУ також звернулися до міжнародного співтовариства із закликом «вимагати від російського уряду негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів, які утримуються в російських в’язницях, та негайно застосувати санкції проти російських високопосадовців, відповідальних за ці порушення людських прав».

Світовий конґрес українців висловив «глибоку солідарність і повагу за мужність Олегу Сенцову, Володимиру Балуху та іншим українським політичним в’язням, жертвам репресій брутального російського режиму, який систематично порушує міжнародне законодавство і універсальні людські права та веде агресорські дії проти своїх сусідів». 

Разом з тим, Український конгресовий комітет Америки, що представляє українців у США, також привітав з поверненням 35 «героїв України».

«Ми вітаємо зусилля президента України і всіх, хто невтомно працював задля цього звершення», – мовиться в заяві.

Як повідомляється, «УККА продовжує закликати до негайного звільнення всіх українських в’язнів, нелегально утримуваних за російськими ґратами», – додали в організації.

«Тільки шляхом невпинного скоординованого міжнародного тиску, включно з посиленням санкцій ЄС і США, можна змусити Росію відповісти за порушення міжнародного права і забратися геть із суверенної території України», – наголосили в УККА.