У Лісабоні відкрили перший у Португалії пам'ятник Тарасу Шевченку Рекомендовані

Субота, 14 вересня 2019 11:26 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У столиці Португалії відкрили перший у країні пам'ятник українському поету Тарасу Шевченку

Про це повідомив голова Спілки українців Португалії Павло Садоха у facebook.

1568469895 7041"Найкращим проявом того, що українці за кордоном здобувають свою гідність, показують її, є відкриття погруддя Шевченка, яке відтепер буде місцем, де збиратиметься не лише українська громада у Лісабоні, а й усі українці, які відвідуватимуть Португалію", – написав Садоха.

Відкриття погруддя - це «свято України в Португалії, свято не тільки української громади, а свято всіх українців в усьому світі, адже кошти на цей пам’ятник збирали по всьому світу». Дуже символічним голова СУП назвав те, що тут у Лісабоні місцева влада виділила місце для встановлення погруддя Шевченку, яке дуже нагадує Канів: це гора над річкою Таг, яка впадає в океан.

Зазначається, що це перший монумент Кобзаря у Португалії.

У своєму виступі Павло Садоха зазначив, "те, що вдалося встановити пам’ятник Трасу Шевченку у Португалії, є найкращим втіленням в життя його слів із «Заповіту»: "І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом".

70276197 2490273364392688 4578210837163933696 n1

Як представник Світового конгресу українців (СКУ) в Західній Європі Павло Садоха висловив подяку всім українцям, Послу України в Португалії Інні Огнівець, представникам муніципалітету, депутатам португальського парламенту за цю працю у справі відкриття погруддя Шевченку, яку вони зробили для України.

Нагадаємо, у квітні 2019 року українці у Португалії розпочали збір коштів на погруддя Тарасу Шевченку. Для цього було створено громадську організацію «Montarás» (Associação “Montaras – monumento a Taras Shevchenko”), президентом якої стала Олеся Зарума.

Автором бюсту Шевченка став португальський скульптор Е. Де Карвалью, який переміг у відкритому конкурсі.